POLİTİKA Düzenleme Tarihi : 12 Şubat 2024 09:00 Haber Girişi : 13 Şubat 2024 05:53

Tutamayacağımız Sözü, Vermeyeceğiz

Tutamayacağımız Sözü, Vermeyeceğiz
CHP Balçova Belediye Başkan Adayı Onur Yiğit, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

CHP'li Balçova Belediye Başkan Adayı Onur Yiğit, ilçesindeki STK, Oda ve Muhtar ziyaretlerini tamamladı; ardından, hafta sonunda kapalı pazar yerinde, hemşehrileri ve pazar esnafı ile buluştu.

 

 

 

Ziyaret sırasında, Onur Yiğit’e, İzmir Pazarcılar Esnafı Odası Hamdin Erişen ve CHP Balçova İlçe Başkanı Murat Aküzüm de eşlik etti.

 

 

 

"Projelerimizi Açıklayacağız"

 

 

 

Pazar alışverişine gelen hemşehrilerinin ve pazarcı esnafının yoğun ilgisi ile karşılaşan Yiğit, kendisine iletilen öneri ve talepleri tek tek not aldı. Pazarcı esnafının, pazaryerinin tamamının kapatılması talebi ile ilgili olarak, ‘’Seçildikten sonra, yapacağımız işlerden birisi de bu. Projelerimizi hafta içi açıklayacağız. Kapalı pazaryeri ile ilgili olarak teknik ekibimiz çalışıyor. Burada özellikle pazarın olduğu günler otopark sorunu yaşanıyor. Herkesin önerilerini dikkate alıyor, görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızla, muhtarlarımızla, kısacası kentin dinamiklerine danışıyoruz. Biz hep şunu söylüyoruz. ‘Balçova ortak akılla yönetilecek ve tutamayacağız sözü vermeyeceğiz’ Göreceksiniz, seçildikten sonra, ilçemizde değişimler gözlemlenmeye başlanacak. Ufak dokunuşlarla, trafiği biraz daha rahatlatacağız’’ dedi.

 

 

 

"Pazarcılar, Toplumun Nabzını Tutarlar"

 

 

 

Onur Yiğit’in yaptığı Kapalı Pazaryeri ziyaretine eşlik eden İzmir Pazarcılar Esnafı Odası Hamdin Erişen ise, ‘’Onur Yiğit’i pazarcı esnafımız tanıyor. Esnafımızın, Onur Yiğit’e gösterdiği ilgiden memnunuz. Biz, Belediye Başkanlarımız ve Adaylarımızdan, pazarcı esnafımızın her zaman arasında olmasını bekliyoruz. Çünkü buralar, toplumun nabzını tutan yerlerdir. Onur Başkanımız da, bu doğrultu da esnafımıza sözü verdi. Seçimlerde, kendisine başarılar diyorum. Yolu açık olsun’’ dedi.