YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 26 Nisan 2023 10:31

“En büyük projemiz huzur, barış”

“En büyük projemiz huzur, barış”

“En büyük projemiz huzur, barış”

Her siyasi partinin kendine göre vaatleri olduğuna işaret eden Arslan, “Bizim en büyük projemiz, huzur, barış. Biz artık kucaklaşmak istiyoruz. Biz inancından, etnik yapısından, memleketinden, doğuştan olan aidiyetlerinden dolayı komşumuzla karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Onlar doğuştan özellikler ve bu özellikler bu toprağın zenginliğidir. Siyasetin asıl ve tek bir amacı vardır: Gencime iyi bir eğitim verebiliyor muyum? Çocuklarım yatağa aç mı, tok mu giriyor? Herkesin bir işi, evi var mı? Güvenlik problemi var mı? Nitelikli sağlık hizmeti alabiliyor mu? Eğitimde fırsat eşitliği sağlayabiliyor muyum? Siyaset bunlarla yarışmalı, siyasette bunlar ön plana çıkmalı” diye konuştu. Siyasetin kışlaya, ibadethaneye ve adliyeye girdiği zaman devlet kurumlarında çürümüşlüğün başladığını söyleyen Arslan, “Bir cumhurbaşkanın ötekisi olmaz, bir belediye başkanının ötekisi olmaz. Herkese amasız, fakatsız hizmet etmek görev olmalıdır. Siyaset böyle yapıldığında çok değerli olur. O zaman demokrasi gerçek anlamıyla hayata geçer. Öteki türü, şekli bir demokrasi olur ve bize en büyük zararı veren de budur” diye konuştu. Millet ittifakını ‘büyük bir kucaklaşma’ olarak değerlendiren Arslan, “Bu seçim çok önemli. Devletin sağlıklı işlemesini sağlamalıyız. Bunu yaparsak sorun çözülecek. İktidarlar gelir gider, asıl mesele ülkeyi bir arada tutabilme meselesi” dedi.

“Daha güçlü bir yönetim geliyor”

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da konuşmasında yaklaşan seçimlerin çok önemli olduğunu vurguladı. “Ya karanlığa teslim olacağız ya aydınlığa çıkacağız” diyen Batur, “Ülke insanının dayanacak hali kalmadı. Bir yanda ötekileştiren, ayrıştıran dil yordu, yoruyor; öte yanda ekonominin zor şartları insanımızı bunalttı, bunaltıyor. Vatandaşın rahat nefes alabileceği bir alan kalmadı. Mutfaklardaki yangını biliyoruz. Bugün hangi vatandaşımızla konuşsak, hangi esnafa derdini sorsak, “Yanıyoruz, her şey ateş pahası’ diye dert yanıyor. İnsanların umudu da kalmadı, tükendi artık. Ama umudumuzu kaybetmeyeceğiz. İşte bakın, bahar geliyor. Bize düze çıkmayı, maddi ve manevi olarak rahatlayacağımız, huzur içinde yaşayacağımız günleri vaat eden yeni bir yönetim, daha genç, daha güçlü olarak geliyor” dedi.

“Tüm Türkiye’nin aydınlığı olacak”

14 Mayıs akşamı tüm Türkiye’de gerçek bir bayram havası olacağını söyleyen Başkan Batur, sözlerini şöyle sürdürdü:

“14 Mayıs, daha büyük umutlarla geleceğimize sarıldığımız günlerin başlangıcı olacak. Buna yürekten inanıyorum. İşte bu günler için 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun 30 Nisan Pazar günü, saat 15.30’da Gündoğdu Meydanı’nda düzenleyeceği İzmir mitingine sivil toplum kuruluşları temsilcilerimiz, esnaf kuruluşlarımız, tüm vatandaşlarımız destek olmalı. Çoluk çocuk herkesi tüm vatandaşlarımızı bayram yerine dönecek miting alanında bekliyoruz. Herkesi orada görmek istiyoruz. Çok güzel bir beraberlik zemininden, dayanışmadan aday olarak yükselen Sayın Kılıçdaroğlu’nun mitingi 14 Mayıs akşamının provası gibi olma. İzmir, İzmir’e yakışanı bilir ve İzmir her zaman İzmir’e yakışanı yapar. Buna inancım sonsuz” dedi. Batur, 14 Mayıs günü seçilecek cumhurbaşkanının tüm Türkiye’nin cumhurbaşkanı, umudu, aydınlığı olacağını da sözlerine ekledi.

Başkan Batur, İzmir Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Hamdin Erişen ile İzmir Girit Mübadilleri Derneği Başkanı Mustafa Bung’ı da ziyaret etti.