POLİTİKA Haber Girişi : 21 Nisan 2022 23:17

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Bu Sizin Hakkınızı Arama Mücadelesi”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, evinin elektriğinin kesilmesinden sonra açıklamalarda bulundu.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektriği kesilen evinde eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte lüks lambası ışığında açıklama yaptı.

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bu bir direniştir. Bu sizin hakkınızı arama mücadelesidir… Eşimle birlikte, bir hafta boyunca karanlıkta kalacağız. Adalet için bu ülkede kilometrelerce yol yürüdüm. Halkımın acısını yaşamak için şimdi karanlıkta oturacağım” dedi.

 

 

 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 21 Nisan 2022 Perşembe öğlen saatlerinde elektriği kesilen evinde, gece 21.00 sıralarında tüplü lüks lambasının ışığında, eşi Sayın Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

 

 

"BENİM KAVGAM ADALETSİZ DÜZENLE"

 

 

 

"Dünyanın en zengin 26 insanının serveti, dünya nüfusunun yarısının gelirine eşit. Bu zenginler servetlerinin yüzde 1'ini bağışlasalar dünyada okula gidemeyen tüm çocukların eğitim masrafları, hem de sağlık hizmetlerinin tümü karşılanır. Benim kavgam işte bu adaletsiz düzenle. Dünyadaki bütün demokratların, adalet peşinde koşanların, demokrasiyi savunanların da bu kavgada omuz omuza vermesi gerekiyor."

 

 

 

"NEOLİBERALİZM CAN ÇEKİŞİYOR"

 

 

 

"Zengini daha zengin, fakiri daha da fakirleştiren bu sistem artık miadını doldurdu. Neoliberalizm artık can çekişiyor. Hiç kimse, hiç kimse olarak görülenlerin, sıradan insanların öfkesine yenilmek üzere bu Neoliberalizm. Onun için imkansız görünen düşüncelerin, fikirlerin zamanı gelmiştir."

 

 

 

"ADALET İÇİN KARANLIKTA YÜRÜDÜM, HALKIMIN ACISINI YAŞAMAK İÇİN KARANLIKTA OTURACAĞIM"

 

 

"Eşimle birlikte bir hafta boyunca karanlıkta kalacağız. Sevgili halkım, adalet için bu ülkede kilometrelerce yol yürüdüm, halkımın acısını yaşamak için şimdi karanlıkta oturacağım. Tereddüt ediyor muyum? Asla. Ben ne ağzımda gümüş kaşıkla doğdum, ne de sonradan saraylara yerleşip sefa içinde yaşadım. Bu dünyadaki tüm demokratlara sesleniyorum, onlar da samimiyse, onlar da adalete inanıyorlarsa eğer halkları için gerektiğinde acı çekmeyi, eyleme geçmeyi, adaletsizliğe başkaldırmayı bilsinler."

 

 

 

"ENERJİDE KDV'Yİ SIFIRLA"

 

 

 

"Erdoğan'a sesleniyorum: Elektriğe ve diğer enerji kalemlerine yaptığın zamları derhal geri çek. Enerjide KDV'yi sıfırla. Toplam geliri asgari ücretten düşük olan abonelerin elektrik tüketimini enerji çekleriyle karşıla."

 

 

 

"KARANLIKLARI AYDINLIĞA MUTLAKA ÇIKARACAĞIZ"

 

 

 

 

"Sevgili halkım, hiç kimse merak etmesin karanlıkları mutlaka aydınlığa çıkaracağız azim ve kararlılıkla."