FUAR-FESTİVAL Haber Girişi : 18 Mayıs 2024 16:06

Binlerce Üniversiteliyi Buluşturan Festival:İZTÜFEST

Binlerce Üniversiteliyi Buluşturan Festival:İZTÜFEST
İzmir Tınaztepe Üniversitesi Kampüsü’nde 21-24 Mayıs'ta gerçekleşecek İZTÜFEST binlerce üniversiteliyi buluşturacak. 4 gün sürecek festivalin programı dolu dolu. Kültür sanat, spor ve sağlıklı yaşam etkinlikleri programda.

 

 

İzmir Üniversiteler Platformu buluşmasında; kentin 10 üniversitesinin basketbol, voleybol, masa tenisi ve paramedik takımları kıyasıya mücadele edecek.

 

 

 

10.00-14.00 arası spor turnuvaları ve yarışmalar yapılacak. Turnuvalara Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, İzmir Bakırçay Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, İzmir Tınaztepe Üniversitesi ve İzmir Kavram MYO katılacak.

 

 

 

Atölye çalışmaları, lezzet durakları ve sürpriz etkinliklerin yanı sıra söyleşilerde efsane sporcular, genç şampiyonlar, yazarlar, uzmanlar gençlerle buluşacak. 

 

 

 

 

 

EFSANELER VE GÜNDEMDEKİ İSİMLER

 

 

 

Festivalin ilk günü 21 Mayıs 15.00’te yazar Gülşah Elikbank, 16.30’da da “İzmir’in Efsaneleri Anlatıyor” bölümünde basketbola adını altın harflerle yazdıran Efe Aydan, rüzgarın kızı lakaplı atletizm gururumuz Semra Aksu ve futbolun yıldızı Özer Yurteri olacak. 22 Mayıs 15.00’te “Uçan Kızın Kanser Zaferi” başlıklı söyleşide milli atlet Aycan Kurtcan; 16.30’da da Andaç Yeşilyurt- Aybüke Subaşıoğlu Yeşilyurt “Diyetisyen Mutfağı” başlıklı söyleşide gençlerle buluşacak.

 

 

 

23 Mayıs 17.00’de “Şampiyonlar Anlatıyor” söyleşisinde rüzgar sörfünün yıldızı Çağla Kubat ve genç şampiyon Parla Kabasakal’un buluşması olacak.24 Mayıs 16.30’da Astrolog Cavidan Altınel’in konu başlığı “Gökyüzü, Yıldızlar ve Astroloji”…

 

 

 

Günboyu sürecek etkinliklerde ayrıca üniversitenin uzmanları; dans terapisi, ses atölyesi, sağlıklı beslenme gibi sağlıklı yaşam bilgilendirmeleri, taramaları ve terapileri yapacak. Üniversitelerin toplulukları da dans gösterileri ile son gün 24 Mayıs'ta sahnede olacak. 

 

 

 

ÖDÜL TÖRENİ SONRASI OZBİ SAHNEDE

 

 

 

Basın ve medya sponsorluğunu Fanatik Gazetesi, Radyo D ve D- Smart’ın üstleneceği etkinlikte; Radyo D Djleri katılımcılara eşsiz müzik ziyafeti sunarken, D-Smart açıkhava sinemasıyla film keyfi yaşatacak. Festivalin son günü ödül töreninin ardından Ozbi konseri ile kapanış yapılacak. Festivale 10 üniversitenin öğrencileri ücretsiz katılabilirken, dışardan katılım için biletler gise.com’dan temin edilebilecek.