POLİTİKA Haber Girişi : 26 Mart 2024 19:26

Başkan Tugay Kiraz'ın köylerinde: Kentimizi birlikte kalkındıracağız

Başkan Tugay Kiraz'ın köylerinde: Kentimizi birlikte kalkındıracağız

Başkan Tugay Kiraz'ın köylerinde: Kentimizi birlikte kalkındıracağız

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Kiraz ziyareti kapsamında, köylülerle buluştu. Köylü ve çiftçinin kalkınmasının önemine dikkat çeken Tugay, “Gelecekte yaşanacak gıda krizini, sizlerin bu bereketli topraklarda yapacağınız üretimle aşacağız. Biz size destek vereceğiz. Siz de alın terinizle, toprağın bereketini kentimize taşıyacaksınız. Şehrimizi birlikte kalkındıracağız” dedi. Başkan Tugay, yaş almış bir köylünün, “Tavuğumdan köpeğime kadar hepimiz CHP’liyiz. Bu evde partili olmayan kimse yok. Oyumuz sizin” sözleri karşısında duygu dolu anlar yaşadı.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Kiraz'ın köylerini ziyaret etti. CHP Kiraz Belediye Başkan Adayı Nasuh Coşkun ve CHP Kiraz İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya'nın da katıldığı programda Başkan Tugay, gördüğü herkesle tek tek sohbet etti. Yaş almış köylülerle bir arada olmanın kendisini son derece mutlu ettiğini dile getiren Cemil Tugay, çocuklarla da ilgilendi. Ziyareti esnasında karşılaştığı Deva Partisi Kiraz Belediye Başkan Adayı Hatice Coşkun’a başarılar dileyen Tugay, “Yıllardır CHP’liyim ama bir rozetim yok” diyen yaş almış bir yurttaşa da altıoklu rozeti taktı. Geldiği Karaburç, Suludere, Ceritler ve Çayağzı köylerinde yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Cemil Tugay, kırsal bölgeleri kalkındıracak hamlelerini anlattı.

“TOPRAĞIN BEREKETİNİ KENTİMİZE TAŞIYACAKSINIZ”

Köyde yurttaşların sattığı ürünlerden de alan CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, yurttaşların Aziz Kocaoğlu zamanında yapılan hizmeti artık bulamadıklarını söylemesi üzerine,

“İzmir’in kırsal bölgeleri bizim için son derece önemli. Tarımı, hayvancılığı, çiftçisi ve köylüsü ile siz isteyeceksiniz, biz yapacağız. Köylü ve çiftçi kalkınacak ki ülke ekonomisine can suyu kazandırsın. Gelecekte yaşanacak gıda krizini, sizlerin bu bereketli topraklarda yapacağınız üretimle aşacağız. O nedenle biz size destek olacağız. Siz de alın terinizle, toprağın bereketini kentimize taşıyacaksınız. Seçimden sonra buraya sık sık gelip hepinizin taleplerini dinleyeceğim, buraları birlikte kalkındıracağız.” dedi.

“TAVUĞUMDAN KÖPEĞİME KADAR BU EVDE HERKES CHP’Lİ”

Tugay, dinlenmesi için kendisini evinin önünde oturmaya davet eden yaş almış bir kadını da kırmadı. “Tavuğumdan köpeğime kadar hepimiz CHP’liyiz. Bu evde partili olmayan kimse yok. Oyumuz sizin” sözlerine gülümseyen ve duygulanan Başkan Cemil Tugay, “İnşallah buraları daha da güzelleştireceğiz. Bir eksiğin, ihtiyacında daima beni yanında bulacaksın. Sana söz veriyorum” dedi.