SPOR Haber Girişi : 20 Eylül 2021 11:02

Başkan Kırgöz: “Sporun Her Çeşidine Ev Sahipliği Yapacağız”

Dikili Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliğinde Plaj Voleybolu Pro Beach Tour sona erdi. 3 gün süren turnuva Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz tarafından ilçeye kazandırılan Plaj Sporları Tesisi’nde gerçekleştirildi.

 

6 ÜLKE 32 TAKIM 64 SPORCU

 

Türkiye başta olmak üzere KKTC, Rusya, Ukrayna, ABD, Gambiya gibi çeşitli ülkelerden erkekler ve kadınlar kategorisi olmak üzere iki farklı kategoride toplam 32 takım, 64 sporcunun yer aldığı müsabakalar kıran kırana geçti.

 

Gündüz maçlarının yanı sıra gece maçlarının da yapıldığı turnuva, Dikilili sporseverlere keyifli anlar yaşattı.

 

 

“SPORUN HER ÇEŞİDİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ”

 

Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Türkiye Plaj Voleybolu şampiyonluk serisi Dikili etabında yarışan takımların Türkiye serisi için puan topladıklarına değinerek turnuvanın önemine vurgu yaptı. Başkan Adil Kırgöz,

“TVF Plaj Voleybolu Pro Beach Tour’un Dikili etabını ilçemizde gerçekleştirdik. Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliğinde ev sahipliğini yaptığımız, erkekler ve kadınlar kategorilerinde yarışan ekipler Türkiye serisi için puan topladılar. Bunu da ilk kez ilçemize kazandırdığımız 1300 seyirci kapasiteli, dünya standartlarına uygun, plaj voleybolu, plaj futbolu ve plaj hentbolu karşılaşmalarının yapılacağı Plaj Sporları Tesisi’mizde gerçekleştirdik. Sporun her çeşidine ev sahipliği yapmaya, Dikili’mizin adını spor etkinliklerimizle duyurmaya devam edeceğiz” diye konuştu.