YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 08 Eylül 2022 07:00

Balçova'da çocuk olmak çok özel

Yaz aylarında çocukların sosyal ve sportif etkinliklerle buluşmasını sağlamak amacıyla Balçova Belediyesi’nin düzenlediği yaz etkinliklerinde binlerce çocuk gönüllerince eğlendi.

 

Balçova Belediyesi’nin her çocuğun tatilinin güzel geçmesi amacıyla yaz aylarında düzenlediği etkinlikler, bu yıl da dolu dolu geçti.

 

 

Yaz spor okulları ile eşgüdümlü olarak düzenlenen etkinliklerde 709 çocuk su parkına, 265 çocuk akvaryuma, 101 çocuk illüzyon müzesine, 79 çocuk da Karabağlar Nasrettin Hoca Çocuk, Kültür ve Bilim Müzesi’ne götürüldü.

 

 

 

 

 

 

Yaz spor okullarında ise 698 çocuk anne-çocuk cimnastiği, 407 çocuk cimnastiği, 124 çocuk tenis, 202 çocuk basketbol, 234 çocuk voleybol, 168 çocuk da futbol kurslarında eğitim aldı. 

 

 

 

Spor okulları öğretmenlerinin gözetiminde etkinliklere katılan çocuklar, gönüllerince eğlenerek yeni arkadaşlar edindi, tatilin tadını çıkardı.

 

 

 

“GÜZEL BİR TATİL HER

ÇOCUĞUN HAKKI”

 

 

Ekonomik koşulların çok zorlaştığını, ancak güzel bir tatilin her çocuğun hakkı olduğunu belirten Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Artan ekonomik baskılar nedeniyle, bazı aileler çocuklarını farklı aktivitelere götüremiyor. Biz de gelir durumu her zaman tatil yapmaya elverişli olmayan ailelerin çocuklarının, bir nebze de olsa iyi bir tatil geçirmesini istiyoruz. Bu nedenle düzenlediğimiz etkinliklere bu yıl 2 bin 227 çocuğumuz katıldı. Onların yüzlerindeki gülümseme ve biriktirdikleri anıların çok kıymetli olduğuna inanıyoruz” dedi.