YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 23 Ekim 2022 12:30

UNESCO Dünya Mirası Yolu'nda Bisiklet Turu

UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu'nun 8.cisi Bergama'da Kızıl Avlu'dan (Bazilika) başladı. Başkan Koştu, "Bergama'mızın tarihi ve kültürel değerlerine dikkat çekmek için her yıl düzenlenen bu etkinliğe katılanlara teşekkür ederim" dedi.

 

 

 

Bergama Belediyesi ev sahipliğinde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkısıyla bu yıl 8. düzenlenen UNESCO Dünya Mirası Yolu'nda Bisiklet Turu'na katılan bisikletseverler, Bergama-İzmir arasındaki parkuru Tarihi Asansör'de tamamlayacak.  

 

 

 

 

BAŞKAN KOŞTU: "BERGAMA'MIZ TARİHİN NEFES ALDIĞI BİR DÜNYA ŞEHRİ"

 

 

 

 

UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu'nun tarihle iç içe yaşayan bir Dünya şehri olan Bergama'nın değerlerine dikkat çekmek üzere bir farkındalık oluşturduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 

Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Sekiz yıldır ara vermeden devam eden bu organizasyon amacına ulaşmıştır. Bergama'mızın tanıtımına önemli katkıları olan bu ve bunun gibi organizasyonlara devam edeceğiz. Bir yandan Selinos Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projemizle, bir yandan tarihi binalarımıza, köprülerimize yaptığımız ve yapacağımız restorasyonlarımızla, eski Bergama'nızın çarşılarında gerçekleştireceğimiz sokak sağlıklaştırma projemizle UNESCO Dünya Mirası Bergama'mızı hak ettiği ve olması gereken noktaya getirmeye gayret ediyoruz. Bu organizasyonun düzenlenmesinde katkı sunan herkese teşekkür ederim" dedi.