YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 20 Mayıs 2024 17:30

Ödemişli Louisa, Birgi İpekli İğne Oyalı Fuları Taktı

Ödemişli Louisa, Birgi İpekli İğne Oyalı Fuları Taktı
SENTRUM Projesi’nin açılışı için Ödemiş’e gelen Birleşmiş Milletler Temsilcisi Louisa Vinton, Belediye Başkanı Mustafa Turan’ı makamında ziyaret etti.

 

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve EnerjiSA ortaklığında yürütülen Sürdürülebilir Enerji Temelli Turizm Uygulama Merkezi SENTRUM Projesi Ödemiş’in Birgi Mahallesi'nde  hazırlandı.   

 

 

 

 

Projenin tanıtım toplantısı öncesi Birleşmiş Milletler Temsilcisi Louisa Vinton ve ekibi, Belediye Başkanı Mustafa Turan’ı makamında ziyaret etti.  

 

 

 

Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Şener de yer aldı. Ziyarette, proje hakkında genel bilgiler veren Louisa Vinton, SENTRUM Projesi için yer tahsisini gerçekleştirmelerinden dolayı Ödemiş Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

 

 

Başkan Mustafa Turan ziyaretten memnuniyetini ifade ederek, projenin kentimizin tanıtımı ve gelişimi açısından önemli olduğunu söyledi. 

 

 

 

 

Başkan Turan, günün anısına  Birleşmiş Milletler Temsilcisi Vinton’a, kentin simgesi olan efe heykeli ve          Birgi ipeğinden iğne oyalı fular hediye etti.