POLİTİKA Haber Girişi : 14 Eylül 2023 10:11

O KONGREYİ YAPTIRTMAM

O KONGREYİ YAPTIRTMAM

Cumartesi günü gerçekleştirilecek Cumhuriyet Halk Partisi Cumartesi İzmir İl Kongresinde üç aday yarışacak. Mevcut İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Eski Konak İlçe Başkanları Mehmet Şakir Başak ve Aytekin Tunuslu adaylar ilçe turları yaparken projelerini ve nasıl bir İl başkanı olacaklarını Delegelerle paşlaşıyor.

Buca İlçe Başkanlığını ziyaret eden adaylar.

ASLANOĞLU HEDEFİMİZ 30 DA 30

Şenol Aslanoğlu ziyaretinde sekiz aylık yaptıkları çalışmaları anlatırken Ülkemizi derinden sarsan Deprem ve iki seçim yaşadıklarını belirterekkongre sonrasında tüm enerjimizi Yerel seçim çalışmalarına harcayacaklarını belirterek İzmir’de hedefimiz 30 da 30 dedi. Kongrede seçim yönteminin son kararını delegenin vereceğini beyan eden Aslanoğlu kongre kararına hepimiz saygılı olmalıyız dedi.

ÖRGÜTÜME GÜVENİYORUM

Aytekin Tunuslu ise partiye verdiğim 25 yıllık emek ve liyakatıma ve tecrübeme inandığım için aday oldum. Cumhuriyet Halk Partisi küskün yılgın ve kırgın seçmeni tekrar kazandıracağını ve partinin yol ayrımında olduğunu böyle giderse önümüzdeki Yerel seçimlerde birçok ilçede hayal kırıklığı yaşayacaklarını vurgulayarak  Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olan savaş meydanlarında kurulan partimiz için yeniden bir Kurtuluş savaşı vermeliyiz Cumhuriyetin ve Atatürk ilkelerinin, kazanımlarının sürmesi için çok çalışmalıyız önce Yerel iktidarımızı sürdürme başarısını daha sonra hedefimiz Genel de iktidar olmak için çalışmalıyız dedi. Bu inanç ve kararlılıkla örgüte güvendiğini söyleyen Tunuslu Karşıyaka’da Belediye Baskısı ve Çiğli’de ilçe başkanının tutumunun şık olmadığını bu tutumdakiler demokratik ve adil yöneticilikleri konusunda şüphe uyandırdığını dile getirdi.

O KONGREYİ YAPTIRTMAM

İl delegeleriyle son toplantıyı yapan Mehmet Şakir Başak 25 yıllık çalışmalarını Konak İlçe Başkanlığında yaptığklarını anlatarak partimizin içinde bulunduğu durumdan ancak inançlı kararlı ve mücadeleci bir İl Başkanı ve yönetim Kurulu ile başarı yakalanacağını ifade etti. Mevcut yönetim koltuklara oturtuklarımızdan aldıkları güçle özellikle Karabağlar ve Bayraklı delegelerini salona erken getirterek kimsenin olmadığı bir ortamda blok liste oylamasını oylatıp istedikleri gibi yönetim oluşturmak istiyorlar. Tüm delegelere sesleniyorum kongre salonuna erken gidin ve bu ayıba engel olun dedi. Başak kongre salonuna üyeleri sokmayarak aday olmalarına engel olmak için her türlü entrika yapacaklarını belirterek eğer orada ayak oyunlarıyla blok listeyi geçirsinler ben Mehmet Şakir Başak olarak her şeyi göze alır o kongreyi yaptırtmam dedi.