KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 07 Ağustos 2021 14:00

Narlıdere’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sergisi!

Narlıdere’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sergisi!

Pandemi yasaklarının kalkmasıyla kültür- sanat etkinliklerine hız veren Narlıdere Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği temalı karikatür sergisinin açılışını yaptı. 13 Ağustos’a kadar açık kalacak serginin ilk ziyaretçileri ise CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve İl Yönetimi oldu. Başkan Ali Engin “Kadın cinayetlerinin ve şiddetin karşısında sanatla da duracağız” dedi.

İL BAŞKANI DENİZ YÜCEL ZİYARET ETTİ

Kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete karşı tepkisini her fırsatta dile getiren Narlıdere Belediyesi, bu kez sanatla farkındalık yarattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği temalı karikatür sergisi, Atatürk Kültür Merkezi’nde açıldı. Birbirinden önemli sanatçıların çizdiği karikatürler, kadının toplumdaki yerine ve yapılan haksızlıklara vurgu yaptı. 13 Ağustos Cuma gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak olan serginin ilk konuğu CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel oldu. Yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleriyle AKM’yi ziyaret ederek Folkart Galeri’nin Sarışın Bir Kurt, Mustafa Kemal Atatürk sergisini de gezen Yücel “Her iki sergi de mutlaka görülmesi gereken eserlerden oluşuyor” dedi.

ŞİDDETE SANATLA “DUR” DİYECEĞİZ

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Folkart Galeri ile birlikte bayram öncesi açtığımız Sarışın Bir Kurt, Mustafa Kemal Atatürk sergisini 3 bine yakın vatandaşımız gezdi. Büyükşehir Belediyemizin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği temalı karikatür sergisini de ziyarete açtık. Kadın cinayetlerinin ve kadına yönelik şiddetin karşısında sanatla da duracağız. Sergilerimizi ziyaret etmenizi diliyorum” dedi.