FUAR-FESTİVAL Haber Girişi : 19 Temmuz 2023 09:30

Festival heyecanı Çandarlı’da başlıyor

Yaz dönemini sosyal ve kültürel etkinliklerle dolu dolu geçirmeyi hedefleyen Dikili Belediyesi, ilk etapta 22-23 Temmuz tarihlerinde Çandarlı Kale İçi Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali’ni düzenleyecek.

 

Dikili Belediyesi ayrıca 29 Temmuz-6 Ağustos tarihlerinde 2. Dikili Kitap Günleri’ne ev sahipliği yapıp; 30, 31 Ağustos - 1 Eylül tarihlerinde 37. Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali’ni gerçekleştirecek. 

 

Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, tüm vatandaşları Çandarlı ve Dikili’de gerçekleşecek etkinliklere davet etti.

 

Hafta sonu Çandarlı’da düzenlenecek festival kapsamında iki gün boyunca 15.00-19.00 saatleri arasında Dikili Belediyesi Çandarlı Ek Hizmet Binası yanında Savaş Tercan Tiyatrosu’nun tahta bacak, balon şişirme, yüz boyama, kukla ve tiyatral animasyon gösterimi etkinlikleri gerçekleşecek.

 

Ayrıca aynı yerde 13.00-23.00 saatleri arasında Dikili Belediyesi Çini, Seramik, Yağcıbedir Halı Dokuma, Islak Keçe ve Dikili Fotoğraf Kulübü’nün (DİFOK) “Mavinin Ucu Çandarlı” temalı sergileri açık olacak.

 

Festivalde “Merve Özbey” 

ve “Zakkum” sahne alacak

 

Çandarlı Orhan Hassoy Stadyumu’nda gerçekleşecek olan konserlerde 22 Temmuz Cumartesi saat 21.30’da pop müziğin sevilen ismi Merve Özbey, 23 Temmuz Pazar günü aynı saatte alternatif rock grubu Zakkum hayranlarıyla buluşacak.

 

 

Başkan Kırgöz: “Bu sezon da

dolu dolu geçecek”

 

 

Dikili’de her dönem sosyal ve kültürel etkinliklere önem verme iddiasındaki Belediye Başkanı Adil Kırgöz “Yaz mevsiminde Dikili’miz çok tercih edilen bir yer. Bu sezon da yoğun programlarımız olacak. İlk adımlarımızı göz bebeğimiz Çandarlı’mızda atıyoruz.  Ardından 29 Temmuz-6 Ağustos tarihlerinde 2. Dikili Kitap Günleri’ne ev sahipliği yapacağız. 30,31 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde 37. Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali’ni gerçekleştireceğiz. Bu yaz sezonu da Dikili’mizde dolu dolu geçecek. Kuzey Ege’nin parlayan yıldızı güzel Dikili’mize herkesi bekliyoruz” dedi.