EĞITİM Haber Girişi : 18 Ağustos 2021 15:32

Çiğli Belediyesi’nden Öğrencilere Kırtasiye Desteği

Çiğli Belediyesi’nden Öğrencilere Kırtasiye Desteği

Öğrencilerin Kırtasiye İhtiyaçları Çiğli Belediyesi’nden

Çiğli Belediyesi, 2021-2022 eğitim öğretim yılı öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin ilk ve orta öğretim düzeyindeki öğrencilerine kırtasiye desteğinde bulunacak.

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle öğrencilerin her türlü ihtiyacıyla yakından ilgilenen Çiğli Belediyesi, 6 Eylül’de başlayacak 2021-2022 eğitim öğretim yılı öncesi anlamlı bir uygulamaya imza attı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği çalışmalar kapsamında, Çiğli’de yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin ilk ve orta öğretim düzeyinde eğitimlerini sürdüren öğrencilerine kırtasiye desteğinde bulunulacak.

Kırtasiye desteğinden yararlanmak isteyen aileler 27 Ağustos 2021 tarihine kadar Çiğli Belediyesi’ne başvuruda bulunabilecek. Yapılan başvurular detaylı olarak incelendikten sonra kırtasiye malzemeleri okullar açılmadan önce öğrencilere teslim edilecek.

Başkan Gümrükçü: “Her zaman yanlarındayız”

Öğrencilerin her türlü ihtiyacıyla yakından ilgilendiklerini ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Çiğli Belediyesi olarak, eğitim sitemine temel yaklaşımımız ilçemizdeki tüm öğrencilerin eşit ve kaliteli şartlarda eğitim alabilmesidir. Bu kapsamda, okullarımızın fiziki ihtiyaçlarından, güvenliğinden ve hijyeninden tutun da öğrencilerimizin bireysel ihtiyaçlarına kadar çalışmalarımızısürdürüyoruz. 9 Eylül’de başlayacak yeni eğitim öğretim yılı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarını unutmadık. Okullarında gerekli olan malzemeleri biz onlar için temin edeceğiz. Öğrencilerimizin tüm konsantrasyonunu derslerine vermesi ve geleceğe sağlam adımlarla yürümesi adına her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.