POLİTİKA Haber Girişi : 10 Aralık 2022 13:30

AK Partili Kaya: Buca Demiryolu hattı Bucalının

AK Partili Kaya: Buca Demiryolu hattı Bucalının
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Buca'da kullanılmayan ve ilçeyi bölen 2 bin 350 metrelik demiryolu hattının TCDD tarafından Buca Belediyesi'ne tahsis edildiğini açıkladı. "Alanda, yürüyüş yolları, spor alanları ve parklar yer alacak" dedi.

 

Toplamda 39 bin 660 m2'lik alanın rekreasyon ve yeşil alan olarak kullanılmak üzere Buca Belediyesi'ne verildiğini belirten Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, "Yıktığımız Buca Cezaevi arazisinde sağladığımız yeşil alandan sonra, bir alanda daha ilçeye yeşil alan kazandırdık. Buca nefes aldı, İzmir kazandı" şeklinde konuştu. 

 

 

 

 

"MESELEYİ SİYASET ÜSTÜ TUTTUK, SÖZ KONUSU İZMİR İSE GERİSİ TEFERRUATTIR! "

 

 

 

 

İzmir'in en büyük ilçesi Buca'da, uzun yıllardır kullanılmayan 2 bin 350 metre uzunluğundaki demiryolu hattının ilçeyi ikiye böldüğünü hatırlatan Kaya, bu nedenle Bucalıların karşıdan karşıya geçemediğini, bölgede trafik sıkıştığı gibi etrafındaki toplam 39 bin 660 m2 alanın da atıl vaziyette durduğunu belirtti.

 

 

Bu sorunun tüm Bucalıların günlük yaşamını etkilediğini ifade eden Kaya, "Buca'nın en büyük sorunlarından birisini daha çözdük. Bu büyük sorunu siyaset üstü tutarak, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'ın ifade ettiği gibi, (Sözkonusu İzmir ise gerisi teferruattır) dedik. Buca Belediye Başkanı Sayın Erhan Kılıç'a, (Bu sorunu birlikte çözelim) çağrısında bulunduk, çağrımıza karşılık verdi. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hamza Dağ, AK Parti Buca İlçe Başkanımız Sayın Hakan Kalfaoğlu ve Buca Belediye Başkanı Sayın Erhan Kılıç ile birlikte, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ve TCDD Genel Müdürlüğü uhdesinde sorunun çözümü için girişimlerde bulunduk. Bugün itibarıyla bu önemli sorun çözülmüş oldu" dedi. 

 

 

 

BUCA, 39 BİN 660 METREKARE YENİ YEŞİL ALAN KAZANDI! 

 

 

 

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından, 2 bin 350 metre demiryolu hattı, 471,30 m2 ise kapalı olmak üzere toplamda 39 bin 660 m2 alanın Buca Belediyesi'ne rekreasyon ve yeşil alan olarak kullanılmak üzere tahsis edilerek, yer tesliminin yapıldığını belirten Kaya, "Bu bölgede 39 bin 660 m2 yeşil alanı Buca'mıza kazandırıyoruz. Alanda, vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirebilecekleri yürüyüş yolları, spor alanları ve parklar bulunacak. Geleceğe mirasımız (daha yeşil bir Buca) olacak. Buca'mıza hayırlı ve uğurlu olsun" dedi. 

 

 

 

"CEZAEVİ ARAZİSİ VE DEMİRYOLU HATTIYLA BİRLİKTE TOPLAMDA 84 BİN 102 M2 YEŞİL ALAN! "

 

 

 

 

Buca için, İzmir için çalışmaya devam edeceklerini belirten Kaya, "Buca'nın en önemli sorunu olan Buca Cezaevi'ni yıkıp, orada kazandırdığımız 44 bin 442 m2 sosyal donatı alanı ve yeşil alandan sonra, 39 bin 660 m2'lik bir yeşil alanı daha Buca'mıza kazandırmış olduk. Bu yaptığımız iki işle birlikte, güzel ilçemize toplamda 84 bin 102 m2 yeşil alan ve sosyal donatı alanı kazandırdık ve Buca nefes aldı. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaosmanoğlu'na ve tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu. 

 

 

 

"BUCA'YA 1 M2 YEŞİL ALAN KAZANDIRMAYANLAR, YALAN ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR!"

 

 

 

Dört yıllık görev süreci içerisinde Buca'ya bir metrekare bile yeşil alan kazandırmayanların, icraatla değil polemikle gündeme gelmeye devam ettiğini belirten Kaya, şöyle devam etti:

 

 

"Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. İş lafa gelince bülbülkesilenler, icraata gelince üç maymunu oynuyor. Bizim eserlerimiz ortada. Darısı, dört yıllık görev süresi içerisinde Buca'mıza 1 m2 dahi yeşil alan kazandırmayıp, boş laf, polemik ve yalan üretenlerin başına! Biz İzmir'imiz için laf değil, eser üretmeye devam edeceğiz." .