YEREL YÖNETİMLER Düzenleme Tarihi : 07 Ekim 2021 10:00 Haber Girişi : 07 Ekim 2021 19:30

Yukarı Şehitkemal Meydan Projesi Tamamlanıyor

Aliağa Belediyesi tarafından Yukarı Şehitkemal’de yapılan Meydan Projesi hızla tamamlanıyor. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Yukarı Şehitkemal Mahallesi’nde Muhtar Kasım Ercan ile birlikte Belediye ekiplerince yapılan çalışmaları inceledi.

 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, yapımı devam eden ve Yukarı Şehitkemal’de birçok ihtiyacı karşılayacak olan meydan projesi çalışmalarını inceledi.

 

Proje kapsamında derenin ıslahı yapıldı. Kot farkı ortadan kaldırılarak araç yolu ile istinat duvarı yapıldı. Tesviye çalışması tamamlanarak bordür çalışmasına başlandı.

 

Aliağa Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince mahalle genelinde temizlik, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildi.

 

İHTİYAÇLARI KARŞILAYAN PROJELER

 

Yukarı Şehitkemal Mahallesi'nin ihtiyaç duyduğu projeleri hızla gerçekleştiren Aliağa Belediyesi, öncelikle mahalleye muhtarlık binası yanında mahalle sakinlerince kullanılmak üzere taziye evi kazandırdı.

 

Ardından mahallenin yıllardır ihtiyacı olan meydan projesine başladı. Düğün ve köy etkinliklerinin yapılabileceği, otopark olarak kullanılabilecek çok işlevli 2500 m2 toplam alana sahip meydan projesi kısa süre içinde tamamlanacak. Proje kapsamında çocuk oyun alanları, kamelyalar ve bin metrekare bitkilendirilmiş yeşil alan bulunuyor.

 

MUHTAR KASIM ERCAN: BAŞKANIMIZA

TEŞEKKÜR EDİYORUM

 

Aliağa Belediyesi’nin mahallede yaptığı çalışmalardan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Yukarı Şehitkemal Mahallesi Muhtarı Kasım Ercan,

 

“Belediye Başkanımız Serkan Acar’ın yanına sadece belediye başkanı olarak değil, arkadaş olarak gidiyoruz. Ona her şeyi serbestçe anlatabiliyoruz . Başkanımız parti ayrımı yapmadan Aliağa’nın tüm köylerine hizmet götürüyor. İki yıl öncesine kadar Yukarı Şehitkemal Mahallemizde ne oturacak bir yer vardı ne de mahalle sakinlerinin bir araya gelebileceği bir yer vardı. Allah razı olsun, mahallemize güzel bir taziye evi yaptı. Meydanımızda mahalle sakinlerimiz için çok güzel bir projenin çalışmaları sürüyor. Yukarı Şehitkemal halkı adına Başkanımız Serkan Acar’a çok teşekkür ediyorum” dedi.