YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 18 Kasım 2022 10:00

Yaylacık sakinlerinden Başkan Kılıç'a yenileme teşekkürü

Altyapı çalışmalarıyla yeni bir çehreye kavuşan Yaylacık Mahallesi 177 Sokak sakinleri, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç'a 'sokakta buluşma' ile teşekkür etti. Sabah kahvaltısında Kılıç'ı ağırlayan yurttaşlar, projeyle ilgili görüşlerini paylaştılar.

 

Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 177 Sokak'taki yenileme çalışmaları sonrası mahalleyi ziyaret eden Başkan Kılıç, yoğun ilgiyle karşılandı.

 

 

Mahalle sakinleri ile kahvaltı sofrasında buluşan Kılıç, yapılan çalışmaların ardından sokağın son halini görme fırsatı da buldu.

 

 

 

Kahvaltının ardından birim müdürleri ile beraber semtte bulunan esnafı tek tek gezen Kılıç, mahalle muhtarlıklarına ziyaretlerde bulundu.

 

 

 

 DEVAM EDECEK

 

 

 

Belediye Başkanı Kılıç, mahalle ziyaretlerini önemsediklerini, böylelikle sorunların yerinde tespit edildiğini, vatandaşların dilek ve isteklerinin alındığını, kurum olarak daha verimli çalıştıklarını söyledi.

 

 

 

Kılıç, bu tür ziyaretlere, görevi süresince birim müdürlükleri ve muhtarlar eşliğinde devam edeceklerini belirtti.

 

 

 

NE YAPILMIŞTI?

 

 

 

 

Yaylacık Mahallesi 177 Sokak’a giren Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yapılaşmanın artması ile sokakta yoğun ihtiyaç haline gelen otopark alanı çalışması gerçekleştirmişti.

 

 

 

Toplam 50 araç kapasitesi bulunan otopark sayesinde sokak aralarındaki gelişigüzel araç parkı yüzünden yaşanan sıkışıklığın önüne geçildi.

 

 

Bunların yanı sıra dinlenme alanı ve spor alanı oluşturularak bu kapsamda 4 bin 500 metrekare yol düzenlemesi yapıldı. Alanda yapılan ağaçlandırma ile sokak yepyeni bir görünüme kavuştu.