YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 09 Mayıs 2024 00:11

Yavru kedileri Buca Belediyesi ekipleri kurtardı

Yavru kedileri Buca Belediyesi ekipleri kurtardı
Buca’da cam dönüşüm kumbarasında mahsur kalan kedi yavrularını belediye ekipleri kurtardı.Başkan Görkem Duman, doğadaki her canlının yaşam hakkına saygı duyduklarını belirterek,“Yavruları anneleri ile buluşturduk; onlar artık Buca’nın ‘şişe ailesi’" dedi.

 

 

Buca’nın Efeler Mahallesi’ndeki cam geri dönüşüm kumbarası içinde kedi yavruları olduğunu fark eden mahalle sakinleri, belediyeye ihbarda bulundu. 

 

 

 

 

İhbar üzerine bölgeye gelen Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, hayvanları kurtarmak için çalışma başlattı. Ekiplerin titiz çalışması sonucunda kumbaradan çıkartılan yavrular, annelerine kavuştu. “Şişe ailesi” adı verilen minik canlar, Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülerek tedavi ve koruma altına alındı.

 

 

 

 

 HER CANLININ YAŞAM HAKKINA SAYGILIYIZ

 

 

 


Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, ilçenin sessiz sakinleri sokak hayvanlarının bakımı ve tedavisi için canla başla çalıştıklarını belirterek, “Buca’da hiçbir can dostu sahipsiz değildir. Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’mizde can dostlarımızın bakım ve tedavisini sevgi ve titizlikle yapan hekimlerimiz bulunuyor. Vatandaşlarımızdan bizlere gelen ihbarları hızlıca değerlendirmeye çalışıyoruz. Doğadaki her canlının yaşam hakkına saygılıyız. Şişe ailesinin de durumu iyi. Sağlık durumlarını takip edeceğiz” dedi.