GÜNDEM Haber Girişi : 10 Şubat 2023 19:42

"Tek işimiz haber değil"

İzmir'de gazeteciler tek yürek oldu. İzmirli fikir işçilerinin sendika ve dernekleri, Türkiye'yi derinden sarsan deprem ardından örnek bir dayanışma kampanyası başlattı. 

 

İzmirli gazetecilerin sendika, dernek ve platformları, Depremzede yurttaşlarla dayanışma çağrısını şu açıklamayla kamuoyuna duyurdu: 

 

 

"Türkiye Cumhuriyeti olarak, 100 yıllık tarihimizin en büyük doğal afetiyle karşı karşıyayız.

 

 

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki iki depremde; 10 ilimizde, yaklaşık 15 milyon insanımız doğrudan etkilenmiş bulunuyor. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

 

 

Türkiye Cumhuriyeti olarak, 100 yıllık tarihimizin en büyük doğal afetiyle karşı karşıyayız. Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki iki depremde; 10 ilimizde, yaklaşık 15 milyon insanımız doğrudan etkilenmiş bulunuyor.

 

 

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

 

 

Depremden etkilenen meslektaşlarımıza ve yakınlarına destek olmak amacıyla İzmir Basınının Sivil Toplum Kuruluşları olarak, T.C. İzmir Valiliğimizin bilgisi ve oluruyla, üyelerimizle sınırlı olmak kaydıyla, “TEK İŞİMİZ HABER DEĞİL” isimli bir kampanya düzenlenecektir.

 

 

Kampanyamıza yapılacak ayni bağışlar İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nde toplanarak, Zafer Mah. 840 Sok. İzmir Fuar Alanı No 2 A Holü Gaziemir /İzmir adresinde teslim edilecektir.

 

 

Kampanyamıza nakdi bağışta bulunmak isteyen üyelerimiz ise; üyesi oldukları derneklerden edinecekleri hesap numaralarına ‘BAĞIŞ’ açıklamasıyla gönderilerini yapabilirler.

 

 

Bu bağışlar, bugünlerde ülkemizi yasa boğan hadisede hayatını kaybeden Gazeteci meslektaşlarımızın aileleriyle paylaşılacaktır.

 

Kampanyaya destek olmak isteyen meslektaşlarımızın üyesi olduğu kurum ile iletişime geçmesini önemle rica ederiz."

 

 

 

İZMİR GAZETECİLER CEMİYETİ

 

EKONOMİ MUHABİRLERİ DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİ

 

İZMİR YARGI VE GÜVENLİK MUHABİRLERİ DERNEĞİ

 

 

TÜRKİYE GAZETECİLER SENDİKASI İZMİR ŞUBESİ

 

 

TÜRKİYE SPOR YAZARLARI DERNEĞİ İZMİRİ ŞUBESİ

 

 

TÜRKİYE FOTO MUHABİRLERİ DERNEĞİ EGE BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ

 

 

EGE MAGAZİN GAZETECİLER DERNEĞİ

 

 

SAĞLIK MUHABİRLERİ DERNEĞİ EGE BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ