EĞITİM Haber Girişi : 15 Aralık 2021 13:00

ŞAMPİYONLUK YİNE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ İZMİR GÜNEY KAMPÜSÜ’NE

KARATEDE ŞAMPİYONLUK YİNE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ İZMİR GÜNEY KAMPÜSÜ’NE

Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüsü Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi olan Milli Karate Sporcusu Elif Eylül ULUKARDAŞLAR, Okullararası Karate Gençler Kata-Kumite Müsabakasında Gençler B Kızlar Kategorisinde İl Birincisi oldu.
 

2010 yılında karate sporuna başlayan Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüsü öğrencisi Elif Eylül Ulukardaşlar, 2012 yılından beri aktif olarak yarışmalara katılmaktadır.

Spor kariyeri boyunca birçok kez İzmir İl Birinciliği, Ege Bölge Şampiyonluğu, İller Arası Turnuvalarda 1.lik, Uluslararası Turnuvalarda 1.lik,2.lik ve 3.lükler kazandı. 2013 yılında katıldığı ilk Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3.sü oldu.

2017-2018 eğitim-öğretim yılında düzenlenen Okullar Arası Karate Şampiyonasında İzmir İl Birinciliği, Ege Bölge Birinciliği ve Türkiye Üçüncülüğü elde etti.

Aynı yıl Antalya'da düzenlenen Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3. sü oldu. Milli Takım adına katıldığı Hazar Ülkeleri Uluslararası Turnuvada 2. oldu. Bir sonraki yıl okullar arasında İzmir'de İl 3. sü, Aydın 'da da Bölge Şampiyonu oldu. Pandemi döneminde katıldığı Türkiye Şampiyonasında 4. oldu.

İller arası geniş kapsamlı Uşak ve Ankara Karate Turnuvalarında da Altın madalyalar ile geri döndü. Toplam madalya sayısı ise 100 ' den fazla olan Elif Eylül Ulukardaşlar başarılarıyla ülkemizin gururu olmaya devam ediyor.

Gelenek Yine Bozulmadı

Bahçeşehir Koleji Güney Kampüsü öğrencisi Elif Eylül, çok küçük yaşlarda başladığı spor hayatının kendisine sağladığı özgüven, özdisiplinle başarıya ulaştığını belirterek bu süreçte her zaman yanında olan ailesi, antrenörü ve okuluna teşekkürlerini belirtti.

 Bahçeşehir Koleji Güney Kampüs Kurucu temsilcisi Yıldırım Baytekin; öğrencimiz Elif Eylül Ulukardaşlar karate dalında okulumuza birçok başarı getirmiş milli bir sporcudur. Kendisi ile gurur duyuyoruz. Öğrencimizin yetişmesinde emeği çok büyük olan ailesini, antrenörünü ve öğretmenlerini de tebrik ediyoruz ” ifadelerini kullanarak sözlerini noktaladı.