YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 08 Eylül 2021 16:11

"Muhittin Dede"leri Hep Yanlarında!

Karabağlar Belediyesi'nin, ilkokula yeni başlayan öğrenci ailelerini ve kırtasiyeci esnafını desteklemek için başlattığı “Eğitim Kart”lar dağıtılıyor. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, bu tip sosyal projelerin süreceğini söyledi.

Okulların bakım onarımından temizliğine; öğrencilerin lise ve üniversiteye KARBEM aracılığıyla ücret ödemeden hazırlanmasına kadar eğitime desteğini kesintisiz sürdüren Karabağlar Belediyesi, yine örnek bir projeyi uygulamaya koydu.

 

Karabağlar'da bulunan ve sosyo-ekonomik durumlarına göre belirlenen 16 ilköğretim okulunda 1. sınıfa başlayan 3600 öğrencinin yararlanması için Eğitim Kart hazırlandı. Karabağlar Belediyesi'yle İzmir Kitap ve Kırtasiyeciler Odası arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında hazırlanan bu kartlara 150 lira yüklendi.

 

Kartlar sadece ilçedeki kırtasiyelerde geçerli olacak. Böylece Karabağlar Belediyesi'nin bu hizmeti aile bütçelerine katkı koyduğu gibi salgından olumsuz etkilenen esnafa da can suyu olacak.

 

"ÜLKENİN GELECEK

KUŞAKLARINA NE YAPSAK AZ"

 

Eğitim Kart'ın dağıtımına, Barış Mahallesi'ndeki İlkkurşun İlkokulu'ndan başlandı. Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen dağıtım törenine, Başkan Selvitopu, Okul Müdürü Sinan Kayhan,  Barış Mahalle Muhtarı Mustafa Yılmaz, Selvili Mahalle Muhtarı Yücel Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Ceyhan Kayhan, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Başkan Selvitopu, Karabağlar Belediyesi olarak her zaman eğitimin yanında olduklarını vurgulayarak, “Bugün dağıtımına başladığımız Eğitim Kart'la ailelerimizin ve esnafımızın bütçelerine küçük de olsa bir katkı koymayı amaçladık. Sosyal yönden birkaç yararı olan bu çalışmayı yaptığımız için çok mutluyuz. Hayırlı olsun. Kartları güle güle kullanın. Öğrencilerimize ve velilerimize yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diliyorum” dedi.

 

"SORUMLULUK ALANI" VURGUSU 

 

Ülkesini, vatanını, milletini seven kuşaklar yetişmesi için bundan sonraki süreçte de eğitimi desteklemeye devam edeceklerini vurgulayan Başkan Selvitopu,Belediye olarak üzerimize düşen ne varsa, olanaklarımız ölçüsünde yaşama geçirmeye gayret ediyoruz. Eğitime, 'bu iş bizim sorumluluk alanımızda değil' anlayışıyla bakmıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün bu ülkeyi emanet ettiği gelecek kuşakların bilgili, donanımlı yetişmesi için, tüm kamu kurumları ve sivil toplum örgütleriyle birlikte el ele, kol kola çalışıyoruz” diye konuştu. 

 

Okul Müdürü Sinan Kayhan da destekleri nedeniyle Başkan Selvitopu'na çiçek takdim etti.