YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 07 Ekim 2021 10:13

Menemen Eski Belediye Başkanı Yücel Dirik Vefat Etti

85 yaşında hayatını kaybeden eski Menemen Belediye Başkanı ve AP Milletvekili Yücel Dirik için belediye binası önünde tören düzenlendi.

Menemen’de 1963-1973 yılları arasında belediye başkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de Adalet Partisi'nden 15. Dönem milletvekilliği görevini yürüten Yücel Dirik, dün yaşlılığa bağlı nedenlerden ötürü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

 

85 yaşında hayatını kaybeden eski başkan için Menemen Belediye binası önünde tören düzenlendi. Törene Dirik ailesinin yanı sıra; Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve belediye çalışanları katıldı.

 

Törende konuşan merhum Yücel Dirik’in kızı Melike Dirik, “Çok iyi bir babayı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bizleri okuttu ve büyüttü… Allah mekânını cennet eylesin, toprağı bol olsun” diye konuştu.

 

Meltem Dirik de, “Acımız çok büyük. Babamız çok ileri görüşlüydü. Bizleri çok iyi yetiştirdi. Onu hep güzel anılarıyla hatırlayacağız. Mekânı cennet olsun” dedi. 

 

PEHLİVAN: MAHALLEMİZİN AĞABEYİNİ KAYBETTİK

 

Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan ise, “Mahallemizin ağabeyini kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Başta ailesi olmak üzere Menemenimizin başı sağ olsun. Menemenimiz için verdiği çabaları, gösterdiği emeği halkımız ve biz unutmayacağız. Adını da her zaman yaşatacağız. Ben hepinizin huzurunda ona tüm hemşehrilerim adına minnet duygularımı ifade ediyorum. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun” ifadelerini kullandı.   

 

Dirik’in naaşı, ikindi vakti Mahkeme Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Menemen Mezarlığı’nda gözyaşları içinde defnedildi.

 

Dirik, Menemen Belediyesi Himet Binası'nın Ocak 2015'te Başkan Tahir Şahin döneminde gerçekleştirilen açılışında, ilk meclis toplantısı öncesindeki plaket törenine katılmıştı.

 

Dirik, konuklara şöyle seslenmişti: "Belediye Reisliği kadar zevkli, şerefli hizmet verilebilecek bir görev yoktur. Milletvekilliği falan, bunun yanında hiçtir."