SPOR Haber Girişi : 02 Kasım 2022 09:07

Konak’ta Spor Müzesi Kuruluyor

Konak Belediyesi, İzmir’e spor temalı bir butik müze daha kazandırmak için harekete geçti. Başkan Abdül Batur, şanlı bir spor tarihine sahip İzmir’e bir spor müzesi kazandırmanın önemini vurguladı.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, spor yazarlarını konuk etti. Gazeteciler Okan Yüksel, Esat Erçetingöz, Suavi Yardımoğlu, İbrahim Irmak, Metin Aydınoğlu, Atilla Köprülüoğlu ve Yıldız Aktaş’ın katıldığı toplantıda, İzmir’in spor tarihinin yer alacağı bir müze için çalışmalara başlandı.

 

 

 

İzmir’in spor tarihi, kupalar, belgeler ve İzmir’de spora dair materyallerin yer alacağı müzenin hazırlıkları için bir an önce harekete geçeceklerini belirten Başkan Batur, “Böyle bir müzeyi İzmir’e kazandıracağımız için mutluyuz. Değerli spor insanları, başta Okan Yüksel ağabeyim olmak üzere, ellerindeki arşivi de spor müzemizde kullanmak üzere verecekler” dedi.

  

 

 

 

 

BAŞARILAR GELECEK

KUŞAKLARA AKTARILACAK

 

 

 

 

 

Kendisinin de hem oyuncu hem yönetici olarak bir spor geçmişi olduğunu ve Konak’ta çocukların, gençlerin spor yaparak büyümesi için çalıştıklarını söyleyen Başkan Batur, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

“Geçtiğimiz günlerde hem İzmir Karikatür Müzemiz yeni yerinde hizmete başladı hem de Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzemiz yenilenmiş haliyle ilk sergisinin kapılarını açtı. Mimar bir belediye başkanı olarak bir Mimarlık Müzesini de kente kazandıracağımızı biliyorsunuz. Aynı zamanda hem oyuncu hem yönetici olarak spordan gelen bir belediye başkanıyım da. İzmir’in sayısız başarıya sahip spor tarihini, yetenekleriyle olduğu kadar kişilikleriyle de örnek spor insanlarını, özellikle gelecek kuşaklara da ulaşacak şekilde bir müze çatısında Konak’a kazandırmak bizim için de gurur kaynağı olacak.”