YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 31 Ocak 2021 11:03

Karşıyaka Belediyesi’nin anaokulları kapılarını açıyor

Karşıyaka Belediyesinin anaokulları kapılarını açıyor

Öğretmenlere salgınla mücadele semineri

Karşıyaka Belediyesi bünyesindeki anaokulları, pandemi nedeniyle verilen aranın ardından tekrar hizmete açılıyor. Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olan Karşıyakanın Filizleri, Kardelenler, Ahmet Piriştina, Muzaffer İzgü ve Mavibahçe Anaokulları’nda 1 Şubat Pazartesi günü itibariyle faaliyete başlanacak.

Açılış öncesinde eğitim yuvalarında tüm gerekli koronavirüs önlemleri alınırken, öğretmenler için de Zübeyde Hanım Nikahevinde pandemiyle mücadele konulu bir seminer gerçekleştirildi. Anaokullarında görev yapan öğretmen ve yardımcı öğretmenler ile bir araya gelen İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Nuri Seha Yüksel, salgına karşı uyulması gereken önemli kuralları anlattı, soruları yanıtladı.

SAĞLIKLI EĞİTİM

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, çocuklar için sağlıklı ve nitelikli eğitim ortamları yaratmaya çalıştıklarını belirterek Uzun bir aradan sonra anaokullarımızı açıyoruz. Bu kararı, salgının gidişatını ve Karşıyakada yeni hasta sayısının düşük olmasını göz önünde bulundurarak aldık. Çocuklarımızın hiçbir sıkıntı yaşamaması için gereken her tedbiri uygulayacağız. Öğretmenlerimiz aracılığıyla öğrencilerimizi virüs ve hastalıklar konusunda bilinçlendirip, gelecek yaşamlarına da katkı sağlayacak doğru bilgilerle donatacağız. Bu anlayışla düzenlediğimiz seminerimize katılan ve çok değerli bilgiler paylaşan Dr. Nuri Seha Yüksele teşekkür ediyorum. Bu tür toplantılarımızın devamı gelecek dedi.

“KORKUTMADAN KORUYALIM”

İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Nuri Seha Yüksel de “Önemli olan çocukları korkutmadan, fazla hissettirmeden gerekli önlemleri uygulamaktır. Bundan sonraki süreçte de tedbirli olmaya devam etmemiz gerekiyor. Öğretmenlerimiz çok önemli ve zor bir iş yapıyor. Başarılar, kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.