YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 06 Aralık 2022 12:00

İZSU Ödemiş’in kırsal mahallelerinde

İZSU Genel Müdürlüğü, merkeze uzak kırsal yerleşimlerde de yatırımlarını sürdürüyor. Ödemiş'e bağlı Sekiköy ve Uzundere mahallelerine hizmet verecek yeni içme suyu hatlarının imalat çalışmaları başladı.

 

Sağlıklı ve kesintisiz içme suyunu İzmir’in her yerine ulaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren İZSU Genel Müdürlüğü, yatırımlarını hizmet sınırlarındaki en küçük kırsal yerleşimlere kadar götürüyor.

 

 

 

Bu kapsamda, Ödemiş’in 386 nüfuslu Sekiköy Mahallesi’nde mevcut kaynak suyunu mahalleye ulaştırmak için 4,5 kilometrelik içme suyu iletim hattı ile 184 nüfuslu Uzundere Mahallesi’nde 600 metrelik terfi hattının yenileme projesi hayata geçti.

 

 İZSU ekipleri yenileme çalışmalarının öncesinde, Sekiköy Mahallesi’nde içme ve kullanma suyu temininde kullanılmakta olan hatların bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı.

 

 

Uzundere Mahallesi’nde ise ekonomik ömrünü dolduran mevcut hattın yeni teknoloji borular kullanılarak yenilenmesi için çalışmalar sürüyor.

 

 Doğaya saygılı su yönetimi

 

 

 


Bölgedeki çalışmaların tamamlanmasıyla halkın kesintisiz su ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra mevcut su kaynaklarının daha verimli kullanılması, içme suyu derin kuyularının daha az çalıştırılarak enerji tasarrufu sağlanması ve sıklıkla meydana gelen arızaların önüne geçilmesi sağlanacak.