YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 13 Mayıs 2024 02:22

İzmir Büyükşehir Belediyesi asfalt atağı başlattı

İzmir Büyükşehir Belediyesi asfalt atağı başlattı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir'in Çeşme, Karaburun ve Torbalı ilçelerinde büyük ölçekli asfalt yenileme çalışması başlattı. Altyapı kazılarının yapıldığı yollar sıcak asfaltla kapatılırken, şehrin turizm cenneti ilçeler de yaz sezonuna hazırlanıyor.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZBETON Genel Müdürlüğü, yaz sezonunda nüfusu artan Karaburun ve Çeşme gibi turistik ilçelerde kapsamlı bir yol yenileme faaliyeti yürütüyor. Yolları daha güvenli hale getirmek ve yolculuk konforunu artırmak için yapılan çalışmalar, büyük bir özveriyle devam ediyor.

 

 

 

KARABURUN EĞLENHOCA'DA 3,1 KM ASFALT 

 

 

 


Karaburun'un Eğlenhoca Mahallesi'ndeki çalışmalar, yaklaşık 3,1 kilometrelik bir alanı kapsıyor. Bu bölgedeki asfalt yenileme işlemi, İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İZSU) gerçekleştirdiği kazılar sonrasında yapılan asfalt kaplama çalışmalarını içeriyor. Bu sayede, yol kullanım ömrü uzatılarak, bölge sakinlerine ve turistlere daha konforlu ve güvenli bir ulaşım sunuluyor.

 

 

 

 

 

 

 

ÇEŞME DALYAN'DA 9 KM ASFALT 

 

 

 

 


Çeşme'deki çalışmalar ise Dalyan Mahallesi'nde devam ediyor. Toplam 9 kilometrelik bir yol ağını kapsayan bu projede, 4 bin 500 ton sıcak asfalt kullanılması planlanıyor. 

 

 

 

 

 

ÜRETİME VE SANAYİYE DESTEK 

 

 

 

 


Torbalı'da ise Efes Caddesi'nde önemli bir yol yenileme projesi yürütülüyor.

 

 

 

Bölgede bulunan büyük sanayi kuruluşlarının ulaşım ve bağlantı yolu olan 2 kilometrelik cadde, 4 bin 600 ton sıcak asfalt kullanılarak baştan sona yenileniyor.