YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 17 Temmuz 2023 13:12

Gaziemir Belediyesi zabıtasından örnek davranış

Gaziemir Belediyesi zabıtasından örnek davranış
Gaziemir Belediyesi’nin Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazarda bulduğu ve içinde oğlunun düğünü için hazırladığı 9 bin lira nakit para, kredi kartları ve kimlik kartları bulunan çantayı sahibi Hayrettin Varlı’ya teslim etti.

Gaziemir Belediye Zabıta Müdürlüğü’nde görev yapan zabıta ekipleri, Sarnıç Pazaryeri’nde denetim yaparken çanta buldu. Ekipler, çantayı kontrol ettiklerinde içinde 9 bin lira nakit para, kredi kartları ve kimlik kartları olduğunu tespit etti. Zabıtalar yaptıkları araştırma sonucunda çantanın, oğlunun düğünü için hazırlık yapan Hayrettin Varlı’ya ait olduğunu tespit etti. Hayrettin Varlı’ya ulaşan ekipler, güvenlik sorularının ardından tutanak tutarak çantayı sahibine teslim etti.

Kaybettiği çantasının bulunup kendisine ulaştırıldığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Hayrettin Varlı, “Çantayı kaybettiğim günün akşamında oğlumun düğünü vardı. Düğün için hazırlık yaparken o telaşla çantamı kaybettim. Durumu fark edince kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. Çantamda düğün masrafları için ayırdığım 9 bin lira nakit para ve kredi kartlarım vardı. Çantamı bulan Gaziemir Belediyesi’nin zabıta ekipleri beni aradı ve çantamı teslim etti. Belediye personeli bu çantayı bulmasaydı oğlumuzun en mutlu gününde çok büyük zorluklar yaşayacaktım. Zabıta ekiplerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.