GÜNDEM Haber Girişi : 24 Nisan 2024 10:00

Gappi: Şikayet Değil, Çözüm Üretmek Gerekli

Gappi: Şikayet Değil, Çözüm Üretmek Gerekli
Darıca Bayramoğlu’nda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Balyanoz Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 69. Başkanlar Konseyi Toplantısı Gebze’de gerçekleştirildi.

 

 

Toplantıya; TGF ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı, 26-27.Dönem CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, TGF Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca ile çeşitli illerin cemiyet başkanları katıldı. 

 

 

 

TGF 69. Başkanlar Konseyi Toplantısında Atilla Sertel, meslek örgütlerinin parçalanarak bölünmesinin doğru olmadığını ifade etti. Sertel, ulusal örgütlenmede seslerin daha çok çıkması gerektiğini vurguladı.

 

 

 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ise Anadolu Basının dönüşüm yaşadığı bu süreçte şikayet etmenin tek çözüm olmadığını, meslek örgütlerinin çözüm üreterek mücadele etmesi gerektiğinin altını çizdi. 

 

 

Başkan Gappi, “İşini hakkıyla yapan, zor koşullar altında çalışan meslektaşlarımızın sorumluluğu içinde hareket etmeliyiz. Sürekli başkalarını eleştirmek yerine kronikleşmiş sorunlarımız için projeler üretmeye, dijitalleşen dünyada alternatif gelir modelleri yaratmaya çaba harcanmalı” diye konuştu. 

 

 

 

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca da Anadolu Basının sesi olmaya devam edeceklerini söyledi.