EKONOMİ Haber Girişi : 11 Haziran 2024 14:30

Dikili Vergi Dairesi törenle açıldı

Dikili Vergi Dairesi törenle açıldı
Gelir İdaresi Başkanlığının olurları ile Dikili Mal Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren bağlı vergi dairesi 09.06.2024 tarihi itibarıyla kapatılarak, 10.06.2024 tarihinden itibaren Dikili Vergi Dairesi Müdürlüğü olarak hizmet vermeye başladı.

 

 

 

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın olurları ile Dikili Malmüdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren bağlı vergi dairesi 09.06.2024 tarihi itibarıyla kapatılarak, 10.06.2024 tarihinden itibaren Dikili Vergi Dairesi Müdürlüğü olarak hizmet vermeye başlamıştır.

 

 

Açılış törenine Dikili Kaymakamı Ali Edip BUDAN, Dikili Belediye Başkanı Adil KIRGÖZ, İzmir Vergi Dairesi Başkanı Ömer ALANLI, Bergama Ticaret Odası Başkanı İbrahim Lütfi KOLAT, Dikili Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Levent BAĞÇIVAN ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

 

 

 

İzmir Vergi Dairesi Başkanı Ömer ALANLI açılış konuşmasında “Dikili ilçemiz Ege Denizi kıyısında yer alan 49 bin 379 nüfusa sahip, ekonomisi tarıma dayanan aynı zamanda temiz plajları, termal kaynakları ve bir çok kültüre ev sahipliği yapmış bir turizm hazinesidir. Bu sebeple turizm gelirleri bölge ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır. Gün geçtikçe gelişmekte ve büyümekte olan ilçemizde mükellef haklarını gözeterek vergide gönüllü uyumu artırmak ve daha kaliteli bir hizmet sunmak için Dikili ilçemizi bugün bir vergi dairesine kavuşturduk” dedi.

 

 

Vergi Dairesi Başkanının açılış konuşması sonrasında Bergama Ticaret Odası Başkanı ve Sayın Dikili Kaymakamı katılımcılara seslendiler.

 

 

 

Ardından Dikili Kaymakamı Ali Edip BUDAN, Dikili Belediye Başkanı Adil KIRGÖZ İzmir Vergi Dairesi Başkanı Ömer ALANLI ve meslek odası temsilcilerinin ortaklaşa kestiği kurdele ile Dikili Vergi Dairesi Müdürlüğü resmen açıldı.

 

 

İsmetpaşa Mahallesi Şehit Sami Akbulut Caddesi No:26 Dikili/İZMİR adresinde bulunan Hükümet Konağında faaliyetine devam eden Dikili Vergi Dairesi’ne telefonla ulaşmak isteyen vatandaşlar (0232) 671 40 72 – (0232) 671 32 07 telefon numaralarını ve (0232) 671 36 95 belgegeçer numarasını kullanarak ulaşabilecek.