KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 12 Ağustos 2023 01:41

Datça’dan Mordoğan’a Sevgi Köprüsü

Datça’dan Mordoğan’a Sevgi Köprüsü
Akdeniz ve Ege, kimsesiz çocuklar için kurulacak Çocuk Köyü için el ele! Datça KİGDER, Eski Datça Mahallesi’nde 15 dönümde inşa edilecek Çocuk ve Sevgi Evi için dayanışma konserini 12 Ağustos Cumartesi akşamı Karaburun Mordoğan'da düzenliyor.

Datça Kadın İşgücünü Geliştirme ve Yaygınlaştırma Derneği, Datça Çocuk Sevgi Evi DAT-SEV Projesi için 12 Ağustos Cumartesi akşamı 21:00’de Karaburun Mordoğan’da bir imece konseri organizasyonu gerçekleştiriyor.

 

 

Suavi’nin sahne alacağı ve Erkan Petekkaya katılımıyla, Karaburun Belediyesi katkılarıyla, Echo Performance Hall’de düzenlenecek konserin çağrısı: “Haydi Mordoğan, Karaburun, İzmir; Bir Tuğla da Sen Koy…”

 

 

Konserin en önemli destekçilerinden Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Datça KİGDER Başkanı Menşure Yavuz ve ekibinin hedefleri için emeklerinin çok değerli olduğunu belirterek, kimsesiz çocuklara yönelik böylesine önemli bir projeye destek vermekten onur duyduklarını söyledi.

 

 

Akdeniz ve Ege’nin birleştirici noktasındaki Datça’dan Karaburun’a uzanan sevgi köprüsünün çocukların geleceğini değiştirecek bir esere vesile olacağını vurgulayan Başkan Erdoğan, “Bir tuğla da sen koy çağrısına, duyarlı yurttaşlarımızın katkı sağlayacakların eminim. Çocuklarımız için, hele ki aileden yoksun dezavantajlı yavrularımız için ne yapsak az. Çocuklarımız için nerede atılan güzel bir adım varsa, o çabanın yanındayız; yan yanayız…”  dedi

 

 

SUAVİ SAHNEYE ÇIKACAK

ERKAN PETEKKAYA ONUR KONUĞU

 

Datça KİGDER Başkanı Menşure Yavuz ise, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’a ilgi ve katkılarından dolayı teşekkür etti. Yavuz, “Her zaman yanımızda olan Sanatçı Suavi, dayanışmasını halkından esirgemeyen örnek bir isim. Yine Tiyatrocu Erkan Petekkaya aramızda olacak. Aileden yoksun ve bakıma muhtaç çocuklarımızın, ev ve aile sıcaklığında büyüyüp yetişmeleri için Eski Datça’da 15 dönüm alanda 5 villa-2 blok halinde kurulmasını planladığımız Çocuk Köyümüz için bir sevgi köprüsü aslında bu konser. Datça Belediyemiz, Datça Belediye Başkanımız Abdullah Gürsel Uçar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız ile tüm paydaşlarımıza minnettarız. Tüm duyarlı yurttaşlarımızı 12 Ağustos akşamı İzmir Karaburun Mordoğan’daki Echo Performance Hall’de düzenleyeceğimiz konsere katılarak, Çocuk Köyümüz için bir tuğla koymaya davet ediyorum. 1 Eylül’de temel atma töreninde buluşmayı umuyoruz”“ dedi.

 

KİGDER Dayanışma Konseri’ne ve yemeğine bizzat katılarak katkıda bulunmak isteyen yurttaşlar, rezervasyon ve bilet için 0 (539) 302 37 90 numaralı telefondan bilgi alabiliyor.