POLİTİKA Haber Girişi : 27 Mart 2024 12:30

CHP'li Duman "Anne ve babaların gözü arkada kalmasın"

CHP'li Duman

CHP'li Duman
"Anne ve babaların gözü arkada kalmasın"


CHP Buca Belediye Başkan adayı Görkem Duman, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Saha çalışmaları sırasında ebeveynlerle karşılaşan Duman, çocuklar için gerçekleştireceği güvenli parklar, kreşler ve etüt merkezleri projelerinden bahsederek, "Bizim başkanlığımız döneminde anne ve babaların gözü arkada kalmayacak" dedi.

Güvenli parklar

CHP Buca Belediye Başkan adayı Görkem Duman, çocuklar için güvenli parklar inşa edeceklerini belirterek, "Çocuklarımız için güvenli parklar inşa edeceğiz. Çocuklarımızın sağlığını ve güvenliğini tehdit etmeyen ham maddeler ile oluşturulmuş oyun grupları olacak. Güvenli parklar içerisinde ailelerimizin çocuklarıyla gönül rahatlığı ile zaman geçireceği güçlü aydınlatma sistemleri ve 7/24 izlenen güvenlik kameraları yer alacak" diye konuştu.

Ebeveynlerin gözü arkada kalmayacak

İş hayatına katılan kadınların başarılı olabilmesi için önlerindeki engelleri kaldırmayı hedeflediklerini ifade eden CHP'li Duman, "Çalışan annelerin çocuklarını gönül rahatlığı ile bırakabilecekleri kreşlerin sayısını artıracağız. Kuracağımız kreşlerle çocuklarımıza nitelikli eğitim olanağı da sağlamış olacağız" dedi. CHP'li Duman ayrıca ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklar için ilçenin belirli noktalarında etüt merkezlerini açacaklarını söyledi.