POLİTİKA Haber Girişi : 07 Ocak 2022 18:26

CHP İzmir Karaburun'da Sahada, Kaymakam Hedefte!

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel önderliğinde, CHP Milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç, Kani Beko, Özcan Purçu katılımıyla, CHP Karaburun İlçe Örgütü, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan ve Meclis üyeleri sahada esnaf, stk ve köy çalışması yaptı

 

CHP İzmir İl Örgütü tüm bileşenleriyle Yarımada'nın nergis diyarı güzel kenti Karaburun'da, tam kadro sahadaydı.

 

CHP'liler ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı  Deniz Yücel ile birlikte tam kadro, Karaburun Atatürk Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.

 

 

CHP İl Başkanı Deniz Yücel, Karaburun Kaymakamı Serap Özmen Çetin hakkında İçişleri Bakanlığı'na "Görevden el çektirilsin" çağrısı yaparken; Karaburun saha çalışması hakkında bilgi verdi.

 

 

"KAYMAKAM GÖREVDEN

EL ÇEKTİRİLMELİ" 

 

 

CHP İl Başkanı Deniz Yücel, Karaburun'un seçilmiş belediye başkanına karşı rant için kamunun atanmış idarecilerince kumpas hazırlığı içinde olunduğunu bildiklerini belirterek,

 

 

"CHP, tepeden tırnağa tüm kurumsallığıyla, Karaburun Belediye Başkanımız İlkay Girgin Erdoğan'ın yanındadır. Karaburun Kaymakamı hemen görevden el çektirilmelidir"

 

dedi. 

 

 

NE OLMUŞTU?

 

 

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç'ın daha önce yaptığı açıklamada, Karaburun Kaymakamı Çetin'in eşinin, Osman Berat Çetin ile birlikte ilçede kimsenin çivi bile çakamadığı arazisinde idari ve siyasi nüfuzla rant amaçlı iş ve işlemler yaptığının tapu kayıtlarında tespitli olduğu iddia edilmişti.

 

   

İLK ZİYARET HEDEFTEKİ KARABURUN BELEDİYE BAŞKANI ERDOĞAN'A 

 

 

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel beraberindeki milletvekilleri ile birlikte, Karaburun Belediyesi'ndeki makamında Karaburun Belediye Başkanı  İlkay Girgin Erdoğan'a destek ziyaretinde bulundu. 

 

 

Burada yaşanan süreçle ilgili sohbet eden Yücel, Erdoğan ve milletvekilleri, daha sonra sahadaki çalışma alanlarına dağıldı. 

 

CHP'nin tam kadro basın açıklaması ardından, Karaburun Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü'nce CHP İlçe Başkanı Erdal Subaşı telefonla aranarak; Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan ile görüşme talebinde bulunulduğu, ancak bu görüşmenin CHP'nin aktif saha çalışması nedeniyle gerçekleşmediği  öğrenildi. 

 

 

CHP İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Karaburun İlçe Başkanı Erdal Subaşı ve Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, ilçe örgütü üyeleri ve bir grup meclis üyesiyle kent merkezinde esnaf, kahve gezdi. Aynı ekip,  İYİ Parti Karaburun İlçe Başkanlığı, Karaburun Esnaf Odası, Karaburun Ziraat Odası, ADD Karaburun Şubesi, Merkez Mahallesi Muhtarlığı, Sanayi Sitesi esnafına ziyarette bulundu. 

 

 

İL BAŞKANI DENİZ YÜCEL İLE 

KARABURUN MERKEZ TURU

 

 

CHP İl Başkanı Yücel, beraberindekilerle fırından berbere bakkaldan büfeye  ve kasaba, odun kömür satış ofisinden börekçiye, inşaat gayrimenkul ofisinden tütüncüye, çiçekçiye onlarca ensafın kapısını çaldı, derdini dinledi.

 

 

 

CHP'NİN KOVİD 19 VE TEMASLISI VEKİLLERİ HALKLA TEMAS EDEMEDİ!

 

 

Programda yer alan CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan ve Murat Bakan'ın Kovid 19 nedeniyle saha çalışmasına katılamadığı öğrenilirken, saha çalışması için gelen Tacettin Bayır'ın da söz konusu milletvekilleriyle temaslı olduğu için ekipten ayrılmak zorunda kaldığı görüldü.

 

 

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç; Karaburun batı köyleri olarak bilinen Bozköy,Yeni Liman, Sarpıncık, Hasseki köylerinde, il, ilçe ve meclis üyesi kademelerinden Görkem Duman, M.Ali Tosyalı, Raife Karabatak, Yıldız Vidinliler, Halil Güngör'ün içinde yer aldığı ekiple muhtarlık ve kahvehane ziyaretlerini  gerçekleştirdi. 

 

 

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu,  Yayla, Küçükbahçe, Salman, Parlak ve Badembükü mahallelerinde; , il, ilçe ve meclis üyesi kademelerinden Kemal Özdönmez, Bülent Gültekin, Doğan Özuslu, Asuman Tezcan ve Kıymet Subaşı'nın içinde yer aldığı ekibin içinde sahadaydı.  

 

 

CHP  İzmir Milletvekili Kani Beko ise, Karaburun doğu köyleri olarak bilinen Kaynarpınar,  İnecik, Kösedere, Eğlenhoca köylerinde; Cumhur Dereli, İsmail Şimşit, Gökçen Özer, Alaaddin Aşut, Derya Yiğit'in bulunduğu ekiple dolaştı.

 

 

Karanfil Kokulu Kadınlar Derneği, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Süt Fabrikası gibi duraklar da Milletvekili Kani Beko'nun rotası içindeydi. 

 

VEKİLLER İZOLASYONDA

EKİPLERİ SAHADA 

 

 

Karaburun'da milletvekillerinin izolasyonu nedeniyle programda belirtilen saha çalışması rotasında bir aksama olmadı. CHP İl ve ilçe örgütü mensupları, belediye meclis üyeleriyle birlikte sahada vatandaşa dokundu.

 

 

Yıldız Yılmaz, Meral Ünal, İlknur Akın, Erkut Yılmaz, Engin Öder gibi partililerin bulunduğu ekip; İskele Mahallesi, Bodrum esnaf  ziyareti, Pir Sultan Abdal Derneği, Avcılar ve Atıcılar Derneği, Saip, Eşendere ve Ambarseki köyleri ziyaretlerini gerçekleştirdi. 

 

 

Ahmet Yıldız, Aslıhan Gülhan, Boracan Gürlük, Selma Çoker, Sercan Çiğdemoğlu gibi partililer ise, Mordoğan Mahallesi ve merkez esnaf-kahve turuyla CHP'nin politikalarını anlatarak, vatandaşı derdini dinledi. 

 

 

Özkan Tice, İbrahim Ertürk, Murat Gül, Hatice Kalaycı gibi CHP örgütü mensupları, Ovayolu esnafı, Çatalkaya, Müsser Aktaş Müzesi ve Mordoğan Köy kahvesinde yurttaşlarla buluştu.