POLİTİKA Haber Girişi : 11 Şubat 2024 21:00

Cemil Şeboy “Buca için yanındayım, kefilim”

Cemil Şeboy “Buca için yanındayım, kefilim”
31 Mart Yerel Seçimi'ne az kala seçim sonuçları en çok merak edilen ilçelerin başında hiç kuşkusuz Buca geliyor. Buca’nın önceki Başkanlarından Cemil Şeboy, Cumhur ittifakının AK Parti’li adayı Adnan Öztekin’e açık destek verdi “Adnan'a kefilim" dedi.

 

 AK Parti Buca’da yerel seçim çalışmaları hızlı şekilde devam ediyor. 

 

 

 

Aday olarak açıklandığı andan itibaren Bucalılarda merak uyandıran Cumhur ittifakının AK Partili Belediye Başkan adayı Adnan Öztekin’e en güçlü destek Cemil Şeboy’dan geldi.

 

 

 

Cemil Şeboy, “Öztekin’in yanındayım ve kefilim” dedi.  Şirinyer Forbes Sevgi Yolu girişinde önümüzdeki günlerde coşkulu şekilde resmi açılışı yapılması  beklenen AK Parti Buca İlçe Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi SKM’yi ziyaretinde Buca Adayı Adnan Öztekin, AK Parti Buca İlçe Başkanı İbrahim Şengöz ve partilerle bir araya geldi. 

 

 

 

"BUCA BU SEÇİMLERDE KABUĞUNU KIRACAK" 

 

 

 

Seçim çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda konuşan Cemil Şeboy, "Buca bu seçimlerde kabuğunu kıracak ben buna inanıyorum. Çünkü Buca Belediyesi gırtlağına kadar borçta, Buca 15 yıl, çok geri kaldı. Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde Buca’ya kazandırdığım hizmetlerin üstüne bir tuğla koyabildiler mi? Keşke koysaydılar da Buca bu halde olmasaydı? Ama Maalesef Buca’nın hali ortada. Belediye vatandaş odaklı sorun çözen bir anlayıştan çok uzakta. Buca adeta çile çeken insanların yaşadığı bir kent haline dönüştü.

 

 

 

"SANDIK, DEĞİŞTİRMEK İÇİN FIRSAT"

 

 

 

Trafikte çile çekiyoruz, yolların kaldırımların delik deşik oluşundan, ilgisizlikten, parkların bakımsızlığından, çöplerin doğru dürüst ve planlı bir şekilde toplanmayışından. Şimdi bunu değiştirmek için sandıklar önünüze geldiğinde bir fırsat var.  Buradan söylüyorum. Buca’yı bilen, tecrübeli, liyakat sahibi, belediyecilik geçmişi olan, pırlanta gibi bir kardeşimiz Adnan Öztekin’in yanındayım ve kefilim” dedi.