FUAR-FESTİVAL Haber Girişi : 20 Eylül 2021 19:06

Çanakkale'de Kurtuluş Coşkulu Bir Festival!

Seferihisar Belediye Bandosu, Millet Şairi- İstiklal Marşımızın Söz Yazarı Mehmet Akif Ersoy'un memleketi Çanakkale Bayramiç’in kurtuluş coşkusuna ortak oldu.

 

Millet Şairi- İstiklal Marşımızın Söz Yazarı Mehmet Akif Ersoy'un ata yurdu Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde düzenlenen 25. İDA Kültür Sanat ve Kurtuluş Günü Festivali sona erdi.

 

Festivalin başlangıcında katılımcılar tarafından coşkuyla bir ağızdan seslendirilen İstiklal Marşı, yazarının toprağında ayrı bir anlam taşıyordu. 

 

Kortej yürüyüşüyle başlayan festivalde aynı zamanda tohum takas şenliği de gerçekleştirildi.

 

Bayramiç Belediyesi ev sahipliğindeki festivale, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci, Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

SEFERİHİSAR BELEDİYE BANDOSU 

 

Kortejin  ardından Seferihisar Belediye Bandosu’nun gerçekleştirdiği konserle coşkularına coşku katan Bayramiçliler belediye bandosunu keyifle dinledi.

 

Bayramiç Belediye Başkanı Uygun, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve Seferihisar Belediye Bandosu’na davetlerini kırmayarak festivale katılım sağladıkları için teşekkür etti.

 

Seferihisar Belediye Başkanı Yetişkin ise, “Mert Başkanım bizleri çok güzel ağırladı. Bu vesileyle Bayramiçlilerin kurtuluş günlerini kutluyor, bir sonraki sene 11 Eylül’de Seferihisar’a bekliyorum”  dedi.​