YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 04 Temmuz 2024 14:25

Büyükşehir’den Üçyol Metro merdivenlerine inceleme

Büyükşehir’den Üçyol Metro merdivenlerine inceleme
İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Metro AŞ, Evka-3-Narlıdere Kaymakamlık arasında hizmet veren İzmir Metrosu’nun Üçyol İstasyonu’ndaki yürüyen merdivenlerin tamamında kontrol ve bakım çalışması başlattı.

 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hafif raylı ulaşımını sağlayan İzmir Metro A.Ş., Evka-3 – Narlıdere Kaymakamlık arasında hizmet veren İzmir Metrosu’nun Üçyol İstasyonu’ndaki yürüyen merdivenlerin tamamında kontrol ve bakım çalışmalarına başladı.

 

 

 

Ara kattan gişe bölümüne çıkan yürüyen merdivenler yapılan kontrollerin ardından bakıma alındı. Tüm sistem incelenecek ve eğer varsa bozuk parçalar yenileriyle değiştirilecek.

 

 

 

 

İnceleme ve bakım çalışmaları kapsamında yürüyen merdivenler tedbir amaçlı çalışmayacak.

 

 

 

 

 

 

BİR SONRAKİ İSTASYONA ZORAKİ YÖNLENDİRME

 

 

 

Yaşlı, engelli ve küçük çocuğu bulunan yurttaşlar çalışmalar boyunca asansörlere ya da bir sonraki istasyon olan İzmirspor’a yönlendirilecek. İzmir Metro A.Ş. ayrıca peronlarda yurttaşları yönlendirmek için personel de görevlendirdi.

 

 

 

 

 

 

METRO MÜDÜRÜ, HIZLI ŞEKİLDE MERDİVENİ HİZMETE ALACAKLARINI İDDİA ETTİ

 

 

 

 

 

İzmir Metro A.Ş. Genel Müdürü Ertan Sayılkan, “Üçyol İstasyonumuzdaki yürüyen merdivenlerimizde bakım ve kontrol çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu sebeple ara kattan gişe seviyesine çıkan yürüyen merdivenlerimizin bir kısmını kapatmak durumunda kaldık. Bunun için peronlarımızda ekipler oluşturduk. Bu ekipler; yaşlı, engelli, çocuklu yolcularımızı bir sonraki istasyona ya da asansöre yönlendiriyor. Bakım ve kontrol çalışmalarımız bittikten sonra da hızlı bir şekilde yürüyen merdivenlerimizi hizmete alacağız” diye konuştu.