POLİTİKA Düzenleme Tarihi : 13 Ekim 2023 01:29 Haber Girişi : 05 Ekim 2023 09:24

Buca Belediyesi'nde yeni Meclis Üyesi, Sedef Cem

Buca Belediyesi Ekim Ayı Meclis oturumunda Bağımsız Meclis Üyesi Mehmet İnan Gülçek, Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldı. İstifadan boşalan Meclis Üyeliğine ise yedeklerden Sedef Cem geldi.

 

Buca Belediyesi Ekim Ayı Meclis oturumunda Bağımsız Meclis Üyesi Mehmet İnan Gülçek Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Meclisteki sandalye sayısı 20 yükseldi.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Buca Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Duyan’ın İl Yönetim Kurulu üyesi olması sebebeyle parti tüzüğü gereği istifasıyla boşalan Meclis Üyeliğine yedeklerden Sedef Cem  geldi.

 

 

 

SEDEF CEM KİMDİR

 

 

 

Sedef Cem, 1973 tarihinde doğmuş, yönetici evli ve iki çocuk annesidir. Ticarette ve siyasette aktif bir ailenin mensubu olan Sedef Cem, Buca'nın tanınan ve sevilen eşraflarından 'Çuvalcı Veli'nin torunudur. Ailesi 100 yılı aşkın süredir Bucalı olan Sedef Cem'in, çocukluğu ve gençliği Buca'da geçirmiştir.

 

 

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunu olan Cem, 1991 yılından beri yöneticilik yapmaktadır. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev yapan Sedef Cem, İzmir'de eğitim, sosyal yardım ve kütüphanecilik alanlarında çalışmalar yürüten ve Göksu Mahallesi'nde 25 Kadına istihdam sağlayarak Kadınların ürettiği ürettiği çantaları Amazon trendy ol hepsi burada ayrıca Türkiye’de bir çok mağazada satışa sunuyor. Buca Doğancılar Cumhuriyet Kütüphanesi'nin kurulmasında önemli bir rol aldı.

 

 

Cumhuriyet Halk Partili olarak, referandumda ve diğer seçimlerde saha çalışmalarına katılmış, seçim güvenliğinde görev almış ve seçim sonrasında da İzmirliler için sivil toplum ve sosyal yardım çalışmalarını sürdürmüştür.

 

 

Atadan deden Bucalı Sedef Cem önümüzdeki 5 ay süreyle Buca Belediyesi Meclis Üyeliği görevini sürdürecektir.