KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 04 Mayıs 2023 11:36

Bornova’da sahne çocukların

Bornova’da sahne çocukların

Bornova’da sahne çocukların

Bornova Belediyesi’nin Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri’nde eğitim alan çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu düzenlenen özel etkinlikte yaşadı. 9 Merkez’den yararlanan minikler hazırladıkları dans gösterilerini sunmanın heyecanını yaşadı. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, en çok önem verdikleri yatırımlarından birinin çocuk aktivite merkezleri olduğunu söyledi.

Bornova Belediyesi’nin Altındağ, Evka 3, Mevlana, Naldöken, Pınarbaşı, Serintepe, Atatürk Mahallesi ve Doğanlarda iki nokta olmak üzere açtığı toplam 9 Çocuk Oyun Aktivite Merkezinden yararlanan minikler 23 Nisan’a özel olarak hazırlanan programla Bornovalılar’ın karşısına çıktı. Bornova Belediyesi Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nda her merkezin ayrı gruplar halinde birer gösteri ile sahne aldığı etkinlik, ailelere duygu dolu anlar yaşattı. Anne ve babalar cep telefonları ile çocuklarının görüntüsü ve fotoğrafını çekmek için birbiriyle yarıştı. Çoğu ilk kez sahneye çıkan 3-6 yaş arası 500 çocuk performanslarıyla büyük alkış aldı. Etkinliğin sonunda tüm çocuklar sahnede hatıra fotoğrafı çektirip İzmir Marşı’nı coşkuyla hep bir ağızdan söyledi.

Bu merkezlere büyük önem veriyoruz

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, en çok önem verdiği yatırımlarından birinin çocuk aktivite merkezleri olduğunu belirterek, “Bu merkezler, kadınlarımızın toplumsal, siyasal ve ekonomik hayattaki paylarının artması açısından çok önemli. Çünkü kadınlarımızın istihdama ve toplumsal yaşama katılacak  zamanı bulması için çocuklarını güvenle bırakabilecekleri alanlara ihtiyaçları var. Hem çocuklarımızın gelişimi sağlamak, onlara fırsat eşitliği tanımak hem de annelerin sosyal yaşamın içinde daha fazla varolmasını istiyoruz. Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri’nin sayısını daha da arttırmayı hedefliyoruz.” dedi.