FUAR-FESTİVAL Haber Girişi : 11 Mayıs 2024 11:00

Bornova’da 19 Mayıs’a özel “Gençlik Festivali”

Bornova’da 19 Mayıs’a özel “Gençlik Festivali”
Bornova Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir hafta sürecek Gençlik Festivali ile kutlayacak. Red ve Madrigal gibi grupların sahne alacağı Festival, dans ve spor gösterileriyle renklenecek.

 

 

11-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Gençlik Festivali Küçükpark Meydanı’ndaki Capoeira Gösterisi ile başlayacak. 16 Mayıs akşamı sevilen Rock Grubu Redd, Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda hayranları ile buluşacak.

 

 

 

 

Aynı meydan 17 Mayıs’ta aerobik ve taekwondo gösterilerine sahne olacak. Festivalin finali 18 Mayıs akşamı yapılacak. Bornova-Bayraklı sınırından başlayacak kortej ile coşku Bornova sokaklarına taşınacak, Mustafa Kemal Caddesi kırmızı-beyaz renklere boyanacak. Kortejin sona erdiği Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda Alternatif Rock Müzik Grubu Madrigal’ın konseri gerçekleşecek.

 

 

 

Bu coşkuya ortak olalım

 

 

 

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova’nın üniversite ve öğrenci kimliğine dikkat çekerek, “Bu kimliğine uygun bir festival programı yaptık. Başta gençler olmak üzere tüm Bornovalıları etkinliklerimize katılarak 19 Mayıs coşkusuna ortak olmaya davet ediyorum“ diye konuştu.

 

 

 

Gençlik Festivali Programı

 

 

 

11 Mayıs Cumartesi, 18.00: Capoeira Formature Gösterisi (Küçükpark Meydanı)

 

16 Mayıs Perşembe, 21.00: Redd Konseri (Bornova Cumhuriyet Meydanı)

 

17 Mayıs Cuma, 09.00: Aerobik Gösterisi (Bornova Cumhuriyet Meydanı)

 

17 Mayıs Cuma, 17.00: Taekwondo Gösterisi (Bornova Cumhuriyet Meydanı)

 

18 Mayıs Cumartesi, 20.00: Kortej (Bornova-Bayraklı Migros Kapısı)

 

18 Mayıs, 21.00 Cumartesi: Madrigal Konseri (Bornova Cumhuriyet Meydanı)