FUAR-FESTİVAL Haber Girişi : 07 Aralık 2022 16:00

Beydağ kestane bereketiyle TTI'ya katılıyor

3 salon, 20.000 m² alan, 80 ülke, yüzlerce turizm merkezinden 2.000 katılımcı ve on binlerce ziyaretçinin katılacağı “16. Travel Turkey İzmir” 8 Aralık 2022 tarihinde ziyaretçilerine kapılarını açacak olan İzmir fuarında Beydağ “A“ Salonunda olacak.

 

Şehir şehir Türkiye’yi temsil eden kurum ve kuruluşların yanı sıra yurt dışından pek çok
ülkenin doğal, kültürel ve tarihî zenginliklerini çeşitli ürün ve hizmetleriyle tanıtacakları
fuarda; Beydağ Belediyesi de stant açarak ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

 

 


Beydağ Belediyesi Beydağ’ı birçok yönüyle tanıtan özel broşürler hazırlayarak, fuara
gelenlerin dikkatini Beydağ’a çekecek. Ayrıca, eşsiz lezzetteki kestane, kestane şekeri,
kestane unu ve simit dürümü de stantta tanıtım için yer alacak.

 

 

 


Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, dünya turizminde öncelikli tercih edilen şehirlerden biri olan İzmir'de turizm fuarına tekrar katılmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.

 

 

 

Başkan Yılmazlar, "Doğası, tarihi dokusu, kültürel varlıkları yanı sıra ünlü zeytin ve zeytinyağı, kestanesi ve coğrafi işaret alma
yolunda olan simit dürüm, keşkek ile Byedağ’a hak ettiği marka değerine ulaştırmak için çalışıyoruz. 8-10 Aralık’ta tüm misafirlerimizi Beydağ standına bekliyoruz" dedi.

 

 


Fuarda, Beydağ'ı en iyi şekilde tanıtıp, kuracakları bağlantılarla ilçeye ekonomik canlılık ve kazançların getirilmesini hedeflediklerini ifade eden Başkan Yılmazlar, "Esas büyük amacımız Beydağ’ın turizm potansiyelini artırarak yayabilmek. Özellikle kadim tarımürünlerimizde algıda seçiciliği de ortaya çıkarmak en önemli gayelerimizden birisi olacaktır" diye konuştu.