YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 23 Eylül 2021 23:58

Bayraklı'da Eğitim ve Barınma Desteği

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, özellikle öğrencilerin barınma sorununa müdahale için harekete geçti. Sandal, "Öğrencilerimizi yalnız bırakmıyoruz. Bayraklı'daki ihtiyaçlı tüm öğrencilerimizin yanındayız ve onlara maddi destek vereceğiz" dedi.

 

Eğitim alanında özgün işler yapma gayretini ve imkansızlıklar nedeniyle eğitimlerine devam etmekte sıkıntı yaşayan öğrencilere destek verme hedefini sürdüren Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, öğrencilerin ülke genelinde fahiş kira fiyatları nedeniyle barınma krizi yaşadığı şu günlerde ihtiyaç sahibi gençleri yalnız bırakmadı.

 

Aynı zamanda bir öğretmen olan Başkan Sandal, ilçede ikamet edip, ekonomik sıkıntılar yaşayan üniversiteli öğrencilere maddi destek vereceklerini duyurdu.

 

Sandal, "Bayraklı’da maddi imkansızlıklar nedeniyle hiçbir çocuğumuz eğitimden uzak kalmayacak! Söz verdiğimiz gibi ihtiyaç sahibi her gencimize destek olacağız. İnanıyorum ki, onlar da başarılarıyla hepimizi gururlandıracak" diye belirtti.

 

"74 KIZ ÖĞRENCİMİZE BARINMA HİZMETİ VERİYORUZ"

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 10 yıl önce, Hasan Karabağ başkanlığı döneminde 2011 yılında açılışı gerçekleştirilen74 kişilik kapasiteye sahip Bayraklı Belediyesi Nene Hatun Kız Öğrenci Yurdu, geçen sürede herhangi bir yeni yurt yapılamaması nedeniyle, 2021-2022 döneminde 'fazla talep' gerekçesiyle kısa sürede tamamen doldu. 

 

Başkan Sandal,  'ileride' yapacağı işler arasına yurt kapasitesini artırmayı alırken, "İzmir içinden ve dışından kalacak yer bulma ihtiyacı duyan öğrencilerimize barınma imkanı da sağlıyoruz. Önümüzdeki süreçte bu kapasiteyi artırarak daha fazla öğrencimizin ihtiyacına yanıt vermeyi planlıyoruz" dedi.

 

"SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM"

 

Seçimöncesi verdiği sözün arkasında olduğunu anlatan Başkan Sandal, "Bayraklı'da bir ailemizin ekonomik durumu veya farklı nedenlerden dolayı eğitimini aksatan çocuğu varsa biz bu çocuğumuza Bayraklı Belediyesi olarak sahip çıkacağız. Bir çocuk; imkanları kısıtlı diye okuluna gidemiyorsa, ihtiyaçlarını karşılayamıyorsa, barınma sorununu çözemiyorsa ve biz de bu çocuğumuza el uzatmıyorsak görevimizi yapamıyoruz demektir. Bu ülke kalkınacaksa, bir noktaya gelecekse gençlerimiz sayesinde, çocuklarımız sayesinde olacak. Biz onları desteklediğimiz, imkanlarını karşıladığımız sürece çocuklarımız ışıl ışıl parlayacak. Başarıları Bayraklı'nın ve ülkemizin gururu olacak" dedi.