ÇEVRE & SAĞLIK Haber Girişi : 08 Temmuz 2024 13:00

Bayraklı Belediyesinden Doğançay’a yeni sağlık polikliniği

 Bayraklı Belediyesinden Doğançay’a yeni sağlık polikliniği
Sağlık alanında yaptığı hizmetlerle fark yaratan Bayraklı Belediyesi, Doğançay Mahallesi'nde yeni bir sağlık polikliniğini hizmete açtı. Belediye, vatandaş talebi doğrultusunda uzun yıllardır beklenen hizmeti kısa sürede hayata geçirdi.

 

 

Yeni kliniği ziyaret eden Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, "Doğançay’da yaşayan vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda muhtarlığımızın üst katında poliklinik hizmetleri vermeye başladık. Sağlık hizmetlerinin erişilebilir olması özellikle burada yaşayan yaşlılarımız için önemli. Mahallemize hayırlı olsun” dedi.
 

 

 

 


İki sağlık evi ve yedi diş polikliniği ile ücretsiz sağlık hizmetlerini sürdüren Bayraklı Belediyesi, Doğançay Mahallesi’nde yeni bir poliklinik açtı.

 

 

 

 

 

 

 

Muhtarlık binasının üst katındaki yeni hizmet alanında bir doktor ve bir hemşire görev yaparken, vatandaşlara muayene, enjeksiyon, pansuman, tansiyon ölçümü ve düzenli tansiyon kontrolü ile açlık kan şekeri ölçümü gibi hizmetler ücretsiz olarak veriliyor. Sağlık hizmetlerinden hafta içi her gün mesai saatleri içinde ücretsiz olarak yararlanılabiliyor. Bu kapsamda Doğançay Mahallesi Muhtarı Arzu Nisan ve sağlık polikliniğini ziyaret eden Başkan İrfan Önal, personel ve vatandaşlarla sohbet etti, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

 

 MUHTARDAN BAŞKAN ÖNAL’A TEŞEKKÜR

 

 

 

 

Muhtar Arzu Nisan, Doğançay Mahallesi’ne desteklerinden ve açılan yeni sağlık poliklinik için vatandaşlar adına Başkan Önal'a teşekkür etti. Nisan, “Uzun yıllardır bu hizmeti bekliyorduk. Çok zorluk çekiliyordu. Verdiğiniz sözü tuttunuz ve mahalle sakinlerimiz de çok mutlu. Mahallemizde sağlık ocağı yoktu. Nafiz Gürman’a gitmek zorunda kalıyorduk ve yaşlılarımız, hastalarımız, engellilerimiz zorlanıyordu. Artık her şey daha kolay ve daha güzel, emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz” dedi.

 

 

 SAĞLIKTA ERİŞİLEBİLİRLİK EN ÖNEMLİ HEDEFİMİZ

 

 

 

 

Seçim sürecinde verdiği sözlerden biri olan evde bakım hizmetinin hayata geçmesinin yanı sıra sağlıkta erişilebilirliğin öneminden bahseden Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, "Vatandaşların temel sağlık ihtiyaçlarını karşılamak ve sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırmak için Doğançay Mahallemize de ücretsiz sağlık polikliniği açtık. Diğer polikliniklerimizde olduğu gibi sağlık ekiplerimiz düzenli olarak vatandaşların sağlık kontrollerini yapacak, ihtiyaç duyulan tedavi ve yönlendirmelerini gerçekleştirecek. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmak için imkanlarımız dahilinde sağlık alanında çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.