GÜNDEM Düzenleme Tarihi : 30 Haziran 2024 02:30 Haber Girişi : 01 Temmuz 2024 00:22

Başkan Tugay, Selçuk'ta yangın bölgesinde

Başkan Tugay, Selçuk'ta yangın bölgesinde
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Selçuk ilçesi Pamucak mevkiinde devam eden orman yangını nedeniyle bölgeye gitti. İlçe belediye başkanlarıyla birlikte Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı ve İzmir Valisi Elban ile son durumu konuştu.

 

 

Selçuk ilçesi Pamucak bölgesindeki ormanlık alanda saat 17.00'de çıkan yangına, İzmir İtfaiyesi'nin de destekleriyle müdahale edilmeye devam ediliyor.

 

 

 

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay da yangın söndürme çalışmalarını yerinde incelemek üzere Pamucak bölgesine geldi. Başkan Tugay, orman yangını nedeniyle tedirginlik yaşayan ve yol kenarında bekleyen yurttaşlarla da görüştü. 

 

 

 

 

 

 

BAKAN YUMAKLI VE VALİ ELBAN İLE GÖRÜŞTÜ

 

 

 

 

 

 

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, Karabağlar Belediye Başkanı Emine Helil İnay Kınay, Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan, Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı ve Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu'nun da katılımıyla Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve İzmir Valisi Süleyman Elban'la görüşen Başkan Tugay, yangın söndürme çalışmalarının son durumu hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

 

 

 

 

 

Bakan Yumaklı, yangına müdahale edilen alanları harita üzerinden Başkan Tugay'a gösterdi.

 

 

 

Yangın söndürme çalışmaları, çok sayıda ekip ve araçla devam ediyor.