YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 05 Aralık 2022 15:58

Başkan Selvitopu: Kadın olmadan yaşam olmaz!

Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 88. yılı, Karabağlar'da geleneksel kahvaltıyla kutlandı. Karabağlar Belediyesi ve Karabağlar Kent Konseyi işbirliğiyle Kibar Hizmet Kompleksi Çok Amaçlı Salon'da gerçekleştirilen buluşmaya ilgi yoğundu.

 

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, İzmir Kent Konseyi Eski Başkanı ve Eşit Yaşam Derneği Başkanı Seniye Nazik Işık, CHP Karabağlar Kadın Kolları Başkanı Aydan Tör, meclis üyeleri, muhtarlar, bürokratlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle semt merkezlerinin kursiyer kadınları katıldı.

 

 

Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı ve Eşit Yaşam Derneği Başkanı Seniye Nazik Işık etkinliğin açılışında yaptıkları konuşmalarda, 5 Aralık tarihinin önemini vurgulayarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e şükranlarını sundular.

 

 

Başkan Selvitopu da, dünyada kadınlara bu hakkı veren ülkelerin başında geldiğimizi hatırlatarak, “Bunun önemini çok iyi kavramalıyız. Mustafa Kemal Atatürk 88. yıl önce kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı vererek, onların toplumsal yaşamın tüm alanlarında yer almasını sağlamıştır” dedi.

 

 

 

 

Aynı anlayışla...

 

 

 

Karabağlar Belediyesi'nin de bu anlayış doğrultusunda çalışarak toplumun yarısını oluşturan kadınlarla bağ kurmaya, onların yaşamlarını kolaylaştırmaya çalıştığını vurgulayan Başkan Selvitopu, “Özellikle semt merkezlerimiz aracılığıyla siz değerli kadınlarımıza ulaşmaya gayret ediyoruz. Bu merkezlerimizin sayılarını sürekli artırıyoruz. Biliyoruz ki sizler buraları yoğun olarak kullanıyorsunuz. Bundan sonra da sıkıntılarınızın giderilmesi noktasında çabalarımız, gayretlerimiz devam edecek. Çünkü kadın olmadan yaşam olmaz! Hep birlikte bu ülkeyi geleceğe taşımak, dünyayla rekabet edebilir kılmak hepimizin görevi” diye konuştu.

 

 

Kadınların inandığı her şeyi başarabildiğine dikkat çeken Başkan Selvitopu, “Dünyada bunun örneklerini net bir şekilde görüyoruz. Gününüzü kutluyor ve Karabağlar Belediyesi olarak tüm kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğimi bir kez daha vurguluyorum” dedi.

 

 

Başkan Selvitopu buluşmada eşi Fügen Selvitopu'yla birlikte masaları da tek tek dolaşarak kadınların günlerini kutladı. Ayrıca günün anısına fotoğraf çektirildi.