YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 12 Aralık 2023 09:30

Başkan Engin, Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi'ni inceledi

Başkan Engin, Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi'ni inceledi
Narlıdere’nin yeni yaşam merkezi Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Ali Engin, “Çok yakında Narlıdere’mize ve İzmir’imize simge bir park kazandırıyoruz” diye konuştu.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, ilçenin kalbinde yeşil bir koridor oluşturacak Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi’nde gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi.

 

 

 

Yüklenici firma temsilcileri ve birim müdürleriyle birlikte proje alanında toplantı yapan Başkan Engin, Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi’nin işlevselliği, konforu, çok amaçlı salonları, oyun parkları ve yeme-içme alanlarıyla İzmirlilerin yeni buluşma noktası olacağını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

KENTİN SİMGESİ OLACAK

 

 

 

Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi’nin İzmir’in en prestijli kent parkları arasına gireceğini dile getiren Başkan Engin, “Narlıdere’mize bir şehir parkı kazandırıyoruz. Pir Sultan Abdal Yaşam Vadimiz ilçemizdeki şehirleşme baskısını büyük oranda azaltacak. Ayrıca, yeşil alan miktarı ile karbon salınımında düşüş sağlayacak. Vatandaşlarımızın uğrak noktası olacak kent parkımız aynı zamanda bir aktivite merkezi de olacak. Pir Sultan Abdal Yaşam Vadimizi tamamlamak için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Çok yakında Narlıdere’mize ve İzmir’imize simge bir park kazandırıyoruz” diye konuştu.

 

 

 

EN BÜYÜK SOSYAL DONATI ALANI

 

 

 

12 bin metrekarelik alanda yapılacak ve modern yapısıyla ilçeye prestij katacak olan Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi Projesi’nde; çok amaçlı salonlar, 7 bin metrekare yeşil alan, bisiklet ve yürüyüş yolları, kafeteryalar, çocuk oyun bölümleri ve dinlenme noktaları yer alacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Narlıdere Belediyesi'nin ortaklığı ile hayata geçirilen proje tamamlandığında ilçenin en büyük sosyal donatı alanı olacak. Proje kapsamında İzmir’in en büyük elektrikli araç şarj istasyonun yapılması için de çalışmalar hızlandırıldı. Yeşil Narlıdere kimliğine katkı sağlayacak Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi, kültürel ve sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Proje ayrıca estetik, erişilebilir ve sürdürülebilir yapısıyla ön plana çıkacak.