FUAR-FESTİVAL Haber Girişi : 03 Aralık 2021 01:22

Ayvalık Standı, 'Zeytinyağı' Gibi Üste Çıktı!

Ayvalık Belediyesi A Hol / 104 numaralı standında renkli sunumlar ve tadımlarla ilgi odağı oldu. Belediye Başkanı Mesut Ergin, 'Ayvalık dostlarını' ağırladı.

Kuzey Ege’nin yıldızı Ayvalık, Travel Turkey İzmir Fuarı ve Kongresi'nde, bu yıl da açılış gününün 'parıldayan yıldızı' oldu.

 

Turizm sektör bileşenlerini bir araya getiren Travel Turkey İzmir Fuarı'nda, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve ekibi, konuk  belediye başkanı ve kamu idarecilerini ağırladı.  Zaman zaman da komşu standlara konuk oldu. 

 

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur gibi çok sayıda konuk ağırladı.

 

Zeytin ve zeytinyağı sunumu-tadımlarıyla, Ayvalık’ın ünlü damla sakızlı kurabiyesi, Ayvalık Belediyesi Paşa Limanı Tesisleri’nin enfes mezeleri ve yöresel tadları ile Ayvalık lezzetlerini konuklarına sundu.

 

Ayvalık Belediyesi standının bulunduğu Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla, Fuar İzmir’de gerçekleşiyor.

 

Sektörün tüm bileşenlerinin buluşma noktası olacak organizasyonda dünyanın farklı coğrafyalarından İzmir’e gelecek turizm profesyonelleriyle yapılacak ikili görüşmeler sayesinde fuar; 2021 son çeyreğine ve 2022 Türkiye turizm gelirlerine önemli katkılar sağlayacak fuar, Ayvalık için de çok önemli bir anlam ifade ediyor.