FUAR-FESTİVAL Haber Girişi : 08 Aralık 2022 22:35

Ayvalık Belediyesi, Travel Turkey İzmir'de

16. Uluslararası Travel Turkey İzmir (TTI İzmir) Fuarı, Ayvalık'ı ağırlıyor. Ayvalık Belediye Başkanı Başkan Mesut Ergin, ziyaretçileri fuarda stantlarına davet etti.

 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde TÜRSAB Fuarcılık A.Ş. ve İZFAŞ ortaklığıyla düzenlenen fuar 10 Aralık Cumartesi akşamına kadar ziyaret edilebilecek. 

 

 

 

A Hol’de bulunan 108 numaralı standında yeniden fark yaratan ve gastronomisinden, tarihine, kültüründen sanatına birçok alanda zenginliklerini ve farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere ve fuara katılanlara göstermeyi amaçlayan Ayvalık Belediyesi, kente ait tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri, görsel ve yazılı materyallerle ziyaretçilere tanıtıyor.

 

 

Ayvalık Mutfağı’na özgü mezelerden, ot çeşitlerine birçok yiyecek de Ayvalık Belediyesi İşletme İştirakler Müdürlüğü’ne bağlı Paşa Limanı Sosyal Tesisleri’nde hazırlanıp fuarda ziyaretçilere ikram edildi.

 

 

 

Ayvalık Belediye Başkanı Başkan Mesut Ergin, fuarla ilgili olarak, “Fuar alanında Ayvalık Belediyesi standına geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir ilgi var. Ayvalık’ımızı denizi, doğası ve güneşinin yanında tarihi, gastronomisi ve kültür sanat etkinlikleri ile de tanıtıyoruz. Kentimizi her anlamda en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.

 

Misafirlerimize Ayvalık gastronomisinin lezzetli yiyeceklerinin yanı sıra Ayvalık ile ilgili tanıtım kitapçıkları ve broşürleri de dağıtıyoruz” görüşünü dile getirdi.

 

 

NEPTÜN SOYER'DEN MEZELERE TAM NOT! 

 

 

Ayvalık Belediyesi standının ziyaretçileri arasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi ve Köy-Koop Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer de yer aldı. Kooperatif çalışmaları hakkında bilgi alan Soyer, ikram edilen mezelere de tam puan verdi.

 

 

 

PANDEMİYİ YENDİK, TURİZM GERİ DÖNÜYOR

 

 

 

Fuarın açılış konuşmasını yapan ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Yolun başındayız rakamlar bunu bize söylüyor. Ama doğru yolda olduğumuzu biliyoruz ve bu yolun bize çok yüksek bir yaşam kalitesi sunacağını da biliyoruz. Turizmde yerel ölçekteki planları yaparken küresel ölçekteki gelişmeleri de göz önünde bulunduruyoruz. Esnafa faydası olmayan turizmin dünyada bir karşılığı kalmadı. Pandemiyi yendik, turizm geri dönüyor, umarım geri dönüşümüz muhteşem olur" dedi.