POLİTİKA Haber Girişi : 31 Aralık 2023 11:30

Atila: Atatürk sevgimiz hiç bitmeyecek

Atila: Atatürk sevgimiz hiç bitmeyecek
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila’nın Sakin Şehir Seferihisar ziyaretine vatandaşların “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganları damga vurdu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, ilçe örgütü ziyaretlerine Seferihisar’da devam etti.

 

 

Atila’nın ilk durağı CHP Seferihisar İlçe Örgütü oldu. Atila’ya ziyaretinde, CHP Seferihisar İlçe Başkan Yardımcısı Nüvit Kızıltan, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve tam kadro ilçe örgütü ile Belediye Başkanı İsmail Yetişkin eşlik etti.

 

 

Kızıltan, Atila’nın ziyaretine ilişkin yaptığı konuşmada “Aday seçilen arkadaşımız için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya hazırız. Adayın artık açıklanmasını ve bir an önce çalışmayı istiyoruz” dedi.

 

 

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila ise ilçe örgütü ziyaretinde yaptığı konuşmada, ortak akla dikkat çekerek, amacının sosyal belediyecilik olduğunu vurguladı.

 

 

Olgun Atila şunları aktardı; “Kenti kentliler yönetsin. Siyasetin alaylısıyım ve akademik olarak hazırladığımız özel projeler var. Bornova’da yaptığım çalışma ve projeleri, 30 ilçede yapacağız. Göreve geldiğim takdirde, 3 ay içinde 30 ilçeye çalışmalarımızı yayacağız. Her ilçede yaptığım Büyükşehir Meclisleri ile de vatandaşın nabzını tutmaya söz veriyorum.”

 

 

 

Öte yandan, Olgun Atila’nın İlçe Örgütü ziyaretinde, dışarıda bekleyen Seferihisarlıların heyecan ve coşkusu güne damga vurdu.

 

 

 

Atila’nın ilçe örgütü ziyaretinde dışarıdan “Mustafa Kemal’in askerliyiz” sloganı atan vatandaşlar, Atila’yı meşaleler ve marşlarla, coşkuyla karşıladı.

 

 

 

Seferihisarlıları “İzmir Bizim Evimiz, Seferihisar Bizim Evimiz” şiarıyla selamlayan Atila’ya vatandaşlar alkışlarla destek verdi.

 

 

Atila burada yaptığı konuşmada, Seferihisarlıların yeni yılını kutlayarak yeni yılın Türkiye ve dünyaya barış getirmesini diledi.

 

 

 

Atila, slogan ve alkışlarla kesilen konuşmasında şu cümlelere yer verdi; “Geçtiğimiz akşam, bir kere daha büyük Atatürk’ümüzün nasıl bir lider olduğunu bütün dünyaya gösterdik. Sporcularımıza, taraftarlarımıza selam olsun. İyi ki Atatürk’ün evlatlarıyız, iyi ki İzmirliyiz.  İçimizdeki Atatürk aşkı hiçbir zaman bitmeyecek. Tüm karanlıkları büyük atamızın ortaya koyduğu devrimlerle ve onun ilkeleri ışığında hep birlikte gerçekleştireceğiz. Sizlerin önünde, daha çok çalışmanın sözünü veriyorum. Buradan, sizlerden, Seferihisar’dan, İzmir’den, Atatürk’ün evinden!"

 

 

 

Olgun Atila’nın heyecanla karşılanan Süper Kupa Finali değerlendirmesinin ardından Atila, değişime de işaret etti.

 

 

 

"ÖZGÜR ÖZEL MANİSALI VE İZMİRLİ"

 

 

 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Manisalı ve İzmirli olduğuna dikkat çekerek, değişimin yerelden ulusala yayılacağına vurgu yaptı.

 

 

İzmir’de yüzde 75’e varan bir oy alarak CHP Lideri Özel’e destek olmak istediklerini söyleyen Atila, “Genel Başkanımız ve İzmirliler için var gücümle çalışacağıma söz veriyorum. İzmir, Seferihisar ve tüm 30 ilçe, bir aile gibi hep dirsek temasında olacak. Kardeşlikle hizmet etmek için yola çıktım. En büyük vaadim; ortak akıl” dedi.

 

 

Coşkulu kalabalığa “Birlikte yol yürümeye var mısınız?” diye seslenen Atila’ya, Seferihisarlılar “Varız” diyerek cevap verdi.

 

 

Atila sözlerini şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek sonlandırdı.Vatandaşlara seslenişinin ardından esnaf ziyareti de yapan Atila daha sonra yeni yıl kermesine katılarak buradan alışveriş yaptı.

 

 

Atila, Seferihisar ziyaretini, Başkan İsmail Yetişkin ile Sakin Şehir Seferihisar Spor Kulübü'nün Güzelbahçe Spor Kulübü ile karşılaşmasını izleyerek sonlandırdı.