EĞITİM Haber Girişi : 22 Kasım 2021 12:13

ALTIN MADALYA BAHÇEŞEHİRKOLEJİ GÜNEY KAMPÜSÜNE

ALTIN MADALYA BAHÇEŞEHİRKOLEJİ GÜNEY KAMPÜSÜNE

Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüsü Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi olan Milli Karate Sporcusu Elif Eylül ULUKARDAŞLAR, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 12-14 Kasım 2021 tarihlerinde düzenlenen “ATA’YI ANMA İLLER ARASI KARATE TURNUVASI”NDAbirinci oldu.

2010 yılında karate sporuna başlayan Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüsü öğrencisi Elif Eylül Ulukardaşlar, 2012 yılından beri aktif olarak yarışmalara katılmakta.

Spor kariyeri boyunca birçok kez İzmir İl Birinciliği, Ege Bölge Şampiyonluğu, İller Arası Turnuvalarda 1.lik, Uluslararası Turnuvalarda 1,2 ve 3.lükler kazandı. 2013 yılında katıldığı ilk Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3.sü oldu.

2017-2018 eğitim-öğretim yılında düzenlenen Okullar Arası Karate Şampiyonasında İzmir İl Birinciliği, Ege Bölge Birinciliği ve Türkiye Üçüncülüğü elde etti.

Aynı yıl Antalya'da düzenlenen Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3.sü oldu. Milli Takım adına katıldığı Hazar Ülkeleri Uluslararası Turnuvada 2.oldu. Bir sonraki yıl okullar arasında İzmir'de İl 3.sü, Aydın 'da da Bölge Şampiyonu oldu. Pandemi döneminde katıldığı Türkiye Şampiyonasında 4.oldu.

Son dönemde düzenlenen İzmir İl Şampiyonalarında 2 kez 1. oldu. İller arası geniş kapsamlı Uşak ve Ankara Karate Turnuvalarında da Altın madalyalar ile geri döndü. Toplam madalya sayısı ise 100 ' den fazlaolan Elif Eylül Ulukardaşlar başarılarıyla ülkemizin gururu olmaya devam ediyor.

 Bahçeşehir Koleji Torbalı Kampüs Kurucusu Yıldırım Baytekin; “Okulumuzda öğrencilerimiz birçok spor dalında alanında uzman eğitmenler tarafından eğitim almaktadır. Verdiğimiz kaliteli akademik eğitimin yanı sıra okulumuzda bulunan yarı olimpik yüzme havuzu, tüm branşları kapsayan spor kompleksleri ile spor alanında da kendini kanıtlamış öğrenciler yetiştiriyoruz. Sporun öğrencilere kattığı en önemli özellik özgüvendir. Bizim de okul olarak en büyük hedefimiz spordan ve sanattan anlayan özgüven sahibi bireyler yetiştirmektir. Elif Eylül Ulukardaşlar da karate dalında okulumuza birçok başarı getirmiş milli bir sporcudur. Kendisi ile gurur duyuyoruz. Öğrencimizin yetişmesinde emeği çok büyük olan ailesini ve öğretmenlerini de tebrik ediyoruz ” ifadelerini kullanarak sözlerini noktaladı.