SPOR Haber Girişi : 18 Temmuz 2023 12:30

100. Yıl Turnuvası’nın başlama vuruşu Başkan İduğ’dan

100. Yıl Turnuvası’nın başlama vuruşu Başkan İduğ’dan
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, 100. Yıl Masterler Turnuvası Zafer Kupası’nın başlama vuruşunu yaparak 16 kulübün katıldığı futbol şöleninin ateşini yaktı.

 

Bornova Belediyesi ve master takımların işbirliği ile 17 Temmuz-16 Ağustos tarihleri arasındaki Turnuva’nın ilk maçı Bornova Belediyesi Yusuf Tırpancı Sahası’nda Bornova Masterler ile Damlapınar arasında oynandı.

 

Bornova Belediyesi Yusuf Tırpancı Sahası’ndaki ilk maç öncesi Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, takımlarla bir araya geldi. Futbolcularla yaptığı sohbette her yaşta spor yapmanın önemine değinen Başkan İduğ, hem master seviyesindeki oyuncuların hem de gençlerin daha olanaklarla spor yapabilmesi için çalıştıklarını söyledi. Başkan İduğ, Turnuva’ya katılan tüm sporculara başarılar diledi.

 

 

Turnuva’ya, Bornova Masterler, Ege Üniversitesi Masterler, Bal-Göç Masterler, 9 Eylül Masterler, Makgöç Masterler, Altınırmak Masterler, Pınargücü Masterler, Bornova Dostluk Masterler, Damlapınar Masterler, Bornovalılar Masterler, Mavi Ege Masterler, Esenspor Masterler, Kültür Masterler, Anadolu Masterler, Ayyıldız Masterler ve Doğanlar Masterler kulüpleri katılıyor. Final maçının ise Bornova Aziz Kocaoğlu Stardyumu’nda 16 Ağustos’ta yapılması planlanıyor.

 

Başkan İduğ başarılar diledi

 

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova’daki master kulüplerinin kendisini ziyaret ettiğini ve bu Turnuva’yı birlikte planladıklarını belirterek, “Şimdi de yine hep birlikte Turnuvamızı başlattık. Bornova’daki tüm masterlerin spor yapması, bir arada olması ve bu aktivitelerin sürdürülebilir hale getirilmesi çok önemli. Herkese başarılar diliyorum” dedi. Spor alanında pek çok yatırıp yaptıklarını hatırlatan Başkan İduğ, “Mevcut tesisleri yenileyip, ilçeye yeni yüzme havuzları, finess salonları ve spor alanları kazandırarak gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve Bornovalıların sağlıklı yaş almasına katkı koymak bizim hedefimiz” dedi.

 

Başkan İduğ’a teşekkür

 

Bornova Masterler Kulübü Başkanı Maksut Güncü, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’un ‘Bornova Masterler’in kuruluşunda yer alıp 4 yıl boyunca başkanlığını da yaparak master ruhuna büyük bir katkı koyduğunu belirterek, “Başkanımız Dr. Mustafa İduğ’a, her zaman yanımızda olduğu için ve desteğini esirgemediği için teşekkür ediyorum” dedi.