EKONOMİ Haber Girişi : 29 Mayıs 2016 00:10

İş dünyasına acı haber

Türk ihracatının duayen isimlerinden, hayırsever işadamı, Manisaspor eski Başkanı Tarık Almış (80) tedavi gördüğü Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde vefat etti.

1971 yılında Mahmut Şentürk ile ortak olarak iş hayatına atılan Tarık Almış, 55 yıldır üzüm, pamuk ve iplik sektörlerinde faaliyet gösteren Pagmat A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu.

 

İşadamı kimliği yanında Spor adamlığı ve Hayırsever kimliği ile de tanınan Tarık Almış 1990'lı yıllarda Manisaspor Başkanlığı görevinde bulunmuştu. Tarık Almış ortağı Mahmut Şentürk ile birlikte Tarık Almış-Mahmut Şentürk Endüstri Meslek Lisesi'ni 1989 yılında yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlamıştı.Tarık Almış'ın topluma kazandırdığı diğer eserler ise Manisaspor Tarık Almış Tesisleri,  eşinin adına yaptırdığı Hatice Almış Sağlık Ocağı, Tarık Almış Kent Ormanı, Manisa Belediyesi Tarık Almış Çocuk Bahçesi oldu. Tarık Almış yaptığı yardımlar nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Üstün Hizmet Madalyası'yla ödüllendirilmişti. Almış ayrıca Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nden Fair Play Ödülü'nü de almıştı.

 Tarık Almış'ın cenazesi 29 Mayıs 2016 Pazar günü ikindi namazını müteakip Manisa Hatuniye Camii'nden kaldırılacak.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.